„Pomóż mi samemu to zrobić”

(Maria Montessori)

I. ROK SZKOLNY w naszym przedszkolu trwa od 1 września do 21 czerwca. Dzieci uczęszczają do nas od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.30-17.00.

II. RAMOWY PLAN DNIA W PRZEDSZKOLU

Podstawa programowa realizowana jest w godzinach 6.30-16.30

Część I – poranna

6.30-8.00

Schodzenie się dzieci. Zajęcia opiekuńcze. Kontakty indywidualne, zabawy integrujące grupę, zabawy samodzielne – stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacji pomysłów dzieci. Praca indywidualna o charakterze wyrównawczo-stymulującym.

8.00-8.30

Poranne zabawy ruchowe. Zabawy rytmiczne. Przygotowanie do śniadania – czynności porządkowe, czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience.

8.30-9.10

Śniadanie – realizacja złożeń programowych z zakresu kształtowania samodzielności, nawyków higienicznych i kulturalnych podczas spożywania posiłku oraz w zakresie dbałości o zdrowie.

9.10-9.40

Czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience: mycie rąk, mycie zębów, korzystanie z toalety. Samodzielna zabawa dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela.

Część II – główna

9.40-10.10

Zajęcia kierowane z całą grupą w oparciu o założenia podstawy programowej. Zgodnie z tematyką organizowanie zabaw twórczych, ruchowych, stymulujących rozwój dzieci.

10.10-10.30

Przygotowanie do drugiego śniadania – czynności porządkowe, czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience. Drugie śniadanie.

10.30-11.45

Czynności samoobsługowe przed wyjściem na spacer, do ogrodu przedszkolnego (nauka ubierania się, zapiania guzików, suwaków – doskonalenie czynności). Zabawy samodzielne w ogrodzie przy niewielkim udziale nauczyciela, zajęcia ruchowe, zabawy tropiące, wycieczki i spacery – obserwacja środowisk przyrodniczych i społecznych w najbliższym otoczeniu przedszkola. Zabawy z językiem obcym nowożytnym.

11.45-12.00

Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne i samoobsługowe oraz opiekuńcze w łazience. Czynności porządkowe.

12.00-12.30

Obiad – celebrowanie posiłku, realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami (widelcem, łyżką). Kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.

Część III – poobiednia

12.30-12.40

Zabiegi opiekuńcze, higieniczne, czynności samoobsługowe, przygotowanie do relaksu.

12.40-13.45

Relaks – odpoczynek dzieci, słuchanie i czytanie bajek, muzyki relaksacyjnej – wyciszenie.

13.50-14.10

Przygotowanie do podwieczorku – czynności higieniczne i samoobsługowe.

14.10-14.30

Podwieczorek – kultura spożywania posiłków.

14.30-16.30

Zabawy samodzielne dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela, zabawy rytmiczne, zabawy ze śpiewem. Zabawy przygotowujące do nabywania umiejętności szkolnych, praca indywidualna z dziećmi, pobyt na świeżym powietrzu, rozchodzenie się dzieci.

III. DNI OTWARTE

Placówka w każdy pierwszy wtorek miesiąca organizuje dni otwarte w godzinach: 16.30-18.00. Jest to czas poświęcony rodzicom, którzy mogą porozmawiać z wychowawcą swojej pociechy o osiągnięciach i zobaczyć efekty jej pracy. Ponadto odbywają się cotygodniowe dyżury dla rodziców w celu bieżącego przekazywania informacji.

Jak oceniasz nasze przedszkole?

Your IP: 54.82.73.21
Today: Lis 16, 2018