Dziecko to taki

sympatyczny

początek człowieka...

( D. Herold)

I. ROK SZKOLNY w naszym przedszkolu trwa od 1 września do 25 czerwca. Dzieci uczęszczają do nas od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 - 17.00.

II. RAMOWY PLAN DNIA W PRZEDSZKOLU

Podstawa programowa realizowana jest w godzinach 7.000–17.00

Część I – poranna

7.00–8.50

Schodzenie się dzieci. Zajęcia opiekuńcze. Kontakty indywidualne, zabawy integrujące grupę, zabawy samodzielne – stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacji pomysłów dzieci. Praca indywidualna o charakterze wyrównawczo-stymulującym.

8.50–9.00

Przygotowanie do śniadania – czynności porządkowe, czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience.

9.00–9.25

Śniadanie – realizacja złożeń programowych z zakresu kształtowania samodzielności, nawyków higienicznych i kulturalnych podczas spożywania posiłku oraz w zakresie dbałości o zdrowie.

9.25–9.40

Czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience: mycie rąk, mycie zębów, korzystanie z toalety. Samodzielna zabawa dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela.

Część II – główna

9.40–10.10

Zajęcia kierowane z całą grupą w oparciu o założenia podstawy programowej. Zgodnie z tematyką organizowanie zabaw twórczych, ruchowych, stymulujących rozwój dzieci.

10.10–10.45

Czynności samoobsługowe przed wyjściem na spacer, do ogrodu przedszkolnego (nauka ubierania się, zapiania guzików, suwaków – doskonalenie czynności). Zabawy samodzielne w ogrodzie przy niewielkim udziale nauczyciela, zajęcia ruchowe, zabawy tropiące, wycieczki i spacery – obserwacja środowisk przyrodniczych i społecznych w najbliższym otoczeniu przedszkola. Zabawy z językiem obcym nowożytnym.

10.45–11.00

Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne i samoobsługowe oraz opiekuńcze w łazience. Czynności porządkowe.

11.00–11.20

I danie (zupa) – celebrowanie posiłku, realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami. Kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.

11.20 – 12.00

Dopołudniowe zabawy ruchowe, zabawy rytmiczne przy muzyce.

12.00 – 12.45

Zajęcia dodatkowe dla dzieci, które wpływają na rozwój najmłodszych to m.in.: językowe, sportowe, nauki podstawy gry w tenisa.

Część III – poobiednia

12.45–13.00

Zabiegi  higieniczne, czynności samoobsługowe, przygotowanie do drugiego dania.

13.00–13.30

II Danie - celebrowanie posiłku, realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami. Kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.

13.30 – 14.00

Relaks – odpoczynek dzieci, czytanie i słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej – wyciszenie.

14.00–14.10

Przygotowanie do podwieczorku – czynności higieniczne i samoobsługowe.

14.20–14.40

Podwieczorek – kultura spożywania posiłków.

14.40–17.00

Zabawy samodzielne dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela, zabawy rytmiczne, zabawy ze śpiewem. Zabawy przygotowujące do nabywania umiejętności szkolnych, praca indywidualna z dziećmi, pobyt na świeżym powietrzu, rozchodzenie się dzieci.

III. DNI OTWARTE

Placówka w każdy pierwszy wtorek miesiąca organizuje dni otwarte w godzinach: 16.30-18.00. Jest to czas poświęcony rodzicom, którzy mogą porozmawiać z wychowawcą swojej pociechy o osiągnięciach i zobaczyć efekty jej pracy. Ponadto odbywają się cotygodniowe dyżury dla rodziców w celu bieżącego przekazywania informacji.

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?

mod_vvisit_counterW tym miesiącu1945

Your IP: 3.215.183.251