Dziecko to taki

początek człowieka...

( D. Herold)

Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.    W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka dnia 26 września odbyło się spotkanie z panią bibliotekarką z Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie. Głównym celem akcji jest pokazanie dzieciom, że czytanie jest znakomitym i ciekawym sposobem na spędzanie czasu. Na początku spotkania Pani Dorota przeprowadziła krótki dialog z dziećmi na temat: „Czy czytanie jest ważne i dlaczego?”. Później grupa maluchów i starszaków miała okazję wysłuchać wierszy „Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima i „Żaba” Jana Brzechwy oraz opowiadania o „Owieczce”. Pani Dorota w interesujący dla dzieci sposób przedstawiła wiersze i opowiadanie wraz z przedstawieniem głównych bohaterów. Wychowawczynie Agnieszka Zając wcieliła się w postać słonia a Magdalena Morska żaby. W inscenizacji udział brały również przedszkolaki. Doktorem była Nikola Czajka a owieczką Lena Januszewska. Było to bardzo przyjemne spotkanie dla wszystkich.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Dorocie za przybycie i współpracę z naszym przedszkolem. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania – tym razem w bibliotece.

B.Deka

Jak oceniasz nasze przedszkole?

Your IP: 54.82.73.21
Today: Lis 16, 2018