"Spójrz w oczy dziecka

(Phil Bosmans)

Przedszkolaki witają Jesień

.

21 września przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Na początku udaliśmy się na spacer ścieżką dydaktyczną, poznawaliśmy gatunki roślin i zwierząt występujące w tym lesie oraz staraliśmy się dostrzec jak najwięcej oznak zbliżającej się nowej pory roku - jesieni. Pogoda dopisywała, było bardzo ciepło i słonecznie, a przedszkolaki zadziwiały wiedzą jaką posiadają na temat jesieni, lasu i jego mieszkańców. Po spacerze zbieraliśmy leśne dary jesieni w postaci kasztanów, żołędzi, szyszek oraz kolorowych liści, które wzbogacą kącik przyrodniczy w przedszkolu oraz posłużą nam do stworzenia ciekawych prac plastycznych i technicznych. Następnie udaliśmy się na zasłużony odpoczynek na leśnej polanie, a po nim nastąpiły wspólne zabawy z chustą animacyjną. Wycieczka do lasu była świetną okazją do rozbudzania zainteresowań otaczającą nas przyrodą, integrowania się dzieci, czerpania radości ze wspólnej zabawy, a przede wszystkim możliwością do zdobycia nowych wiadomości.

A. Zając

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?

Your IP: 107.21.16.70
Today: Sty 17, 2019