Złote Myśli

„Pomóż mi samemu to zrobić”

(Maria Montessori)


Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Mikołajki

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Obydwie grupy wykonały bardzo ciekawe prace plastyczne, przygotowały piosenki i wiersze, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Przedszkolaki uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. W końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się, a w progu stanął on-Święty Mikołaj! Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć biorąc na kolana kolejno po sobie dzieci. Każda z grup w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki wyrecytowała dla Świętego Mikołaja wierszyk lub zaśpiewała piosenkę. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem.  Przedszkolaki z ogromną przyjemnością i radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok.

A. Zając

 

Wycieczka do Akademii Ciastka

29 listopada najmłodsze przedszkolaki z klasa drugą pod opieką wychowawców wybrały się na wycieczkę autokarową do miejscowości Twarda położonej w samym środku lasu nieopodal Zalewu Sulejowskiego. Celem naszej wycieczki było wzbogacenie wiedzy podopiecznych na temat pieczenia ciastek i wyrobów cukierniczych. Na miejscu zostaliśmy bardzo ciepło i serdecznie przywitani przez właścicieli tego jakże malowniczego miejsca. Na początku naszej wizyty dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych. W specjalnie przygotowanych fartuszkach poznawały etapy pieczenia ciastek, czyli w jaki sposób i z jakich produktów wyrabia się takie pyszności. Później przystąpiły do samodzielnego dekorowania i lukrowania ciasteczkowych przysmaków. Kolejnym etapem było wysłuchanie pana animatora, który przybliżył nam proces powstawania chleba „od ziarenka do bochenka”. W oczekiwaniu na to aby ciasteczka się upiekły, na dzieci czekała zabawa w sali rekreacyjno – rozwojowej wyposażonej w tory przeszkód, basen z piłeczkami i huśtawki. Na pamiątkę pobytu w Akademii Ciastka każdy otrzymał ozdobione i zapakowane łakocie. Był to dzień pełen wrażeń i wszystkim towarzyszył malowniczy uśmiech.

B.Deka

 

Magiczne Andrzejki

„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj, czynione wróżby miały dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. To wspaniała zabawa dostarczająca wielu przeżyć i emocji.

W naszym przedszkolu, tradycją ubiegłych lat, również w tym roku młodsze i starsze przedszkolaki świętowały” Andrzejki”. Pani Barbara Niemiec-Szczodrak powitała wszystkich przekraczających próg świetlicy tajemniczym nastrojem. Przyczyniła się do tego stosowna dekoracja. Dzieci z wielką radością wypowiadały magiczne zaklęcia i wrzucały grosik do miski. Układając bucik za bucikiem, dowiedziały się kto będzie szczęśliwy. Dużo emocji dostarczyła wróżba z losowaniem kolorów, z której wiadomo było co nas spotka w niedalekiej przyszłości. Na koniec przedszkolaki wzięły udział we wspólnej zabawie tanecznej. Radości nie było końca. Dziękujemy Pani Basi za zorganizowanie ciekawego spotkania.

M.Morska

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi  najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. W przedszkolu jak co roku święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie.  W naszym zabawa z Misiem zaczęła się bardzo energicznie i tanecznie. Po wysłuchaniu historii o misiu wszystkie dzieci miały za zadanie tańczyć według specjalnych wskazówek. Następnie odbyły się zawody w najszybszym zjedzeniu miodu z talerzyka, bez użycia rąk. Po czym odwiedziła nas pani Karolina z Biblioteki Pedagogicznej. Przyprowadziła ze sobą specjalnego gościa – Misia. Opowiedziała nam bajkę o misiu Uszatku, następnie przygotowała dla przedszkolaków kilka konkurencji i zabaw. Dzieci miały za zadanie przyjrzeć się przybyłemu misiowi po czym musiały narysować naszego gościa na kartonie z zakrytymi oczami. Nie obyło się bez zgadywanek, prezentacji wierszy, baloników oraz próbowania miodu na chrupkach. Na koniec była degustacja pysznych babeczek z misiowym akcentem. Dzień Pluszowego Misia przebiegł w miłej i sympatycznej atmosferze.

A.Rutowicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 80

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj36
mod_vvisit_counterWczoraj54
mod_vvisit_counterW tym tygodniu253
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1036

Your IP: 107.21.16.70
,
Today: Sty 17, 2019