Złote Myśli

"Dzieci- to goście,

którzy pytają o drogę"

(przysłowie indyjskie)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

BARBÓRKA


„Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników.

Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym!”

W piątek, 4 grudnia, obchodzimy Barbórkę – święto wszystkich górników. Była to doskonała okazja dla przedszkolaków z zerówki do wzbogacenia wiedzy na temat ich pracy. W tym dniu przeprowadziliśmy zajęcia związane tematycznie z pracą górników. Dzieci dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Poznały również wiele ciekawostek na temat górniczego stroju galowego i roboczego, usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni, oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Zostały także zapoznane z takimi pojęciami jak: czako, sztygar, kilof czy perlik. Na zakończenie zajęć każdy został obdarowany górniczym czako.

B.Deka

J.Miązek

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowy miś – ta wyjątkowa zabawka od blisko 120 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. Pluszowe misie służą za pocieszycieli, przyjaciół, a nawet poduszki, zostają bohaterami książek i trafiają na wielki ekran jako gwiazdy filmowe. W 2002 roku pluszowy miś doczekał się także własnego święta, które obchodzone jest 25 listopada. W Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka w grupie zerówki, dnia 26 listopada, odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się, w jakich bajkach występują oraz wysłuchały ciekawostek o misiach. Z tej okazji również zaprosiliśmy opiekuna biblioteki szkolnej – Panią Edytę Grzywacz, która promuje akcje głośnego czytania i zapoznała przedszkolaki z fragmentem bajki o Kubusiu Puchatku. Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – sylwetę misia, a na zakończenie zajęć obejrzały bajkę. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólnie się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

B.Deka

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały Prywatne Przedszkole Kubusia Puchatka. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki z uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misie szare'', „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, taneczne. Na zabawę przybył do dzieci pluszowy miś, który miło spędził czas w naszym  przedszkolu. To był naprawdę wyjątkowy i niezwykły dzień pełen wrażeń.

M.Morska

 

DZIEŃ KREDKI

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko to chcę…”

23 listopada Przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka zamieniły szary, listopadowy dzień w kolorowy. Tego dnia świętowały Dzień Kredki. Na początku dzieci dyskutowały do czego służą kredki i po co są potrzebne. Następnie poznały różnego rodzaju kredki oraz dowiedziały się gdzie w Polsce znajduje się najstarsza fabryka kredek, która istnieje już od 130 lat. Celem zabawy w zerówce było utrwalenie kolorów, integracja grupy oraz kształtowanie sprawności manualnych. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak ozdobił swoją kredkę oraz ułożył z nich różne figury geometryczne. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bez kredek świat byłby szary i smutny.

B.Deka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 103

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj133
mod_vvisit_counterWczoraj149
mod_vvisit_counterW tym tygodniu967
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1954

Your IP: 3.215.183.251
,
Today: Kwi 23, 2021