Złote Myśli

"Spójrz w oczy dziecka

- zobaczysz Boga".

(Phil Bosmans)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

WARSZTATY CERAMICZNE

20 maja nasi zerówkowicze wybrali się na warsztaty do Wilczej Kawiarenki Ceramicznej w Opocznie. Przedszkolaki dowiedziały się o tym, jak powstają produkty ceramiczne, ile trwa proces powstawania oraz w ilu stopniach należy je wypalać. Podczas warsztatów dzieci miały okazję namalować własnoręcznie wybrany wzór. Gotowe, cudnie namalowane i wypalone płytki, okazały się pięknym prezentem na specjalną okazję jaką jest Dzień Mamy.

A.Rutowicz

 

W TEATRZE I JUPI PARKU

10 maja starsza grupa z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka wybrała się na wycieczkę do Łodzi do teatru „Arlekin” na przedstawienie pt. „Złodziej czasu”. Spektakl opowiadał historię chłopca, który podjął walkę z okrutnym wrogiem po to, aby uratować swojego chorego dziadka, który opowiedział mu o kimś kto kradnie czas, zabiera cenne chwile i nie pozwala ich odzyskać. Dzieci były zachwycone opowieścią, piękną muzyką, niezwykłą scenografią oraz aktorami, którzy fantastycznie prezentowali swoje kukiełki. Po spektaklu udaliśmy się do „Jupi Parku”, gdzie przedszkolaki  miały okazję poskakać na trampolinach, pobawić się w basenie z kulkami, wspinać , zjeżdżać oraz ścigać się na torze przeszkód.  Po tak udanej i pełnej wrażeń wycieczce, możemy być pewni ,iż nie daliśmy sobie ukraść chwil Złodziejowi Czasu, spędziliśmy je wspólnie, bawiąc się po prostu fantastycznie.

A.Rutowicz

 

SPOTKANIE Z MARTĄ TUROBOŚ


W środę 8 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z zawodniczką kolarstwa górskiego z klubu w Sławnie, Panią Martą Turoboś. Na wstępie spotkania Pani Marta przybliżyła dzieciom swoją karierę sportową a także zaprezentowała swój sprzęt i strój sportowy, który co niektórzy mogli przymierzyć. Marta jest absolwentką naszej szkoły, Mistrzynią Polski. Trenuje na rowerze już ponad 14 lat i z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki. Ponadto oprócz tego, iż sama regularnie trenuje i startuje w zawodach stara się popularyzować kolarstwo i zachęca innych do zdrowego trybu życia, a także  jazdy na rowerze. Pani Marta pochwaliła się swoimi najważniejszymi osiągnięciami oraz przyniosła medale, które każdy przedszkolak mógł wziąć do rąk, dokładnie obejrzeć i przymierzyć. Wszystkie dzieci były zachwycone wizytą, aktywnie uczestniczyły w rozmowie i zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość odpowiadał. Dziękujemy za poświęcony czas oraz miłe i interesujące spotkanie. Życzymy jak najwięcej sportowych sukcesów.

B.Deka

 

POZNAJEMY ZAWODY

Od dawna wiadomo, że dbałość o właściwe, zdrowe odżywianie jest ważne dla prawidłowego wzrastania oraz utrzymania dobrego stanu zdrowia. W ramach tematyki związanej ze zdrowiem w tym celu w najmłodszej grupie przedszkolnej zorganizowane były spotkania z Paniami: kucharką i pielęgniarką Zespołu Szkół Prywatnych. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zorganizowanych spotkaniach, wykazały się dużą znajomością zdrowych nawyków żywieniowych a także wiedziały jak prawidłowo należy przestrzegać zasad higieny i zdrowego stylu życia. Pani kucharka przybliżyła dzieciom w przystępny sposób czym się zajmuje, gdzie możemy ją spotkać oraz jak wygląda strój kucharki. Dzieci dowiedziały się też, jakie przedmioty są potrzebne kucharce do jej pracy. Pani pielęgniarka przygotowała krótką pogadankę na temat profilaktyki zdrowotnej i opowiedziała na czym polega jej praca. Dzieci zainteresowane tematem spotkania zadawały wiele pytań, na które Pani pielęgniarka chętnie i wyczerpująco odpowiadała naszym milusińskim. To były interesujące i pouczające spotkania, za które przedszkolaki podziękowały piosenką i własnoręcznie wykonaną laurką.

B.Deka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 88

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj24
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterW tym tygodniu384
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2820

Your IP: 18.206.15.215
,
Today: Sie 20, 2019