Złote Myśli

Dziecko jest chodzącym cudem,

jedynym, wyjątkowym

i niezastąpionym...

(P. Bosmans)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. Wiedzą o tym również dzieci z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka. Pragnąc przybliżyć nam emocje i wydarzenia z tamtego dnia przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny - jasełka. Dzieci z grupy zerówki wcieliły się w postacie Maryi, Józefa, aniołów i królów. Były również dzieci, które dawały Jezusowi to co najcenniejsze, czyli swoje serce. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje przedszkolaków oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Słychać było piękne kolędy w języku polskim oraz języku angielskim.  Po przedstawieniu Pani Dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę. Wszystkim naszym dzieciom i Rodzicom życzymy rodzinnych, spokojnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia!

 

WARSZTATY KULINARNE

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia podczas których panuje cudowna atmosfera. Taka też atmosfera panuje w naszej sali od początku miesiąca dzięki pięknej dekoracji i ślicznie udekorowanej wspólnymi siłami choince. A teraz przyszła pora na naszych małych kucharzy w akcji. W ramach comiesięcznych warsztatów ,,Mini Kuchni w Przedszkolu'',  maluchy dekorowały pierniczki, których zapach czuć było wkoło. To były wyjątkowe warsztaty i dzieci czekały na nie z niecierpliwością, bo zdobienie ciasteczek sprawia najmłodszym wiele radości. Na wszystkich czekała niespodzianka, na nasze warsztaty przybyła Pani Dyrektor Barbara Kosno, która miała dla przedszkolaków prezent. Radość naszych wychowanków była ogromna, bo w prezencie otrzymały nowe komplety kucharskie, wyjątkowe, bo z logo naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że posłużą naszym kucharzom przez bardzo długo i z pod ich rączek wyjdzie nie jedna smakowita potrawa. Spotkanie z naszym gościem przebiegło fantastycznie, a uśmiechnięte buzie dzieci zdradzają, że pierniczki zostały udekorowane pięknie i smakowały wybornie.

M. Morska

 

ZDROWO JEM - WIĘCEJ WIEM

Grupa zerówki w roku szkolnym 2020/2021 przystąpiła do konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego celem jest popularyzowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Podczas pierwszego jesiennego etapu przedszkolaki dowiedziały się, jakie właściwości zdrowotne posiadają owoce i warzywa, jakie zawierają witaminy oraz jak wpływają na wzrost i rozwój naszego organizmu. Następnym punktem konkursu była klasyfikacja owoców  i warzyw a także podział produktów na  zdrowe i niezdrowe. Również bardzo ważną kwestią podczas zajęć konkursowych było przygotowanie pełnych witamin szaszłyków. Wielkie zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziła inscenizacja wiersza pt. „Na straganie”. Na zakończenie pierwszego etapu konkursu wspólnie przygotowaliśmy plakat pod hasłem: „Cukier, nie dziękuję”. Zajęcia uświadomiły uczestnikom, że owoce i warzywa mają dużą wartość odżywczą, a ich obecność w codziennej diecie jest niezbędna.

B.Deka

 

MIKOŁAJKI

Dnia 7 grudnia przedszkolaków z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka w Opocznie odwiedził długo wyczekiwany gość - Św. Mikołaj. Dzieci z grupy młodszej i starszej z  ogromną radością przywitały Św. Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Wszystkie dzieci kochają Mikołaja, a Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Dziś z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do nas. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – niektóre troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Dzieci odbierając prezenty od Mikołaja robiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci dzieci, przecież niecodziennie mamy w przedszkolu takiego Gościa.

B.Deka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 103

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj131
mod_vvisit_counterWczoraj149
mod_vvisit_counterW tym tygodniu965
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1952

Your IP: 3.215.183.251
,
Today: Kwi 23, 2021