Złote Myśli

"Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie - naucz.

Jeśli nie wie - wytłumacz.

Jeśli nie może pomóż"

(Janusz Korczak)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

29 maja w Przedszkolu nr 6 z Grupą Żłobkową „Zielona Dolinka” w Opocznie odbył się VII Festiwal Piosenki Ekologicznej. Celem festiwalu była popularyzacja treści ekologicznych poprzez śpiew i taniec, a także stworzenie okazji do wspólnej zabawy z rówieśnikami z pobliskich przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowali zerówkowicze w składzie: Lena Wędzikowska oraz Maja Popecka. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt. „Ekologiczny rap”. Wszystkie zaprezentowane utwory dzieci wykonały w przepięknych strojach, wzbogacając je o ciekawe rekwizyty. Jury jednogłośnie przyznało wszystkim uczestnikom pierwsze miejsca. Na zakończenie ekologicznego konkursu wszystkie dzieci  otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe nagrody.

A.Rutowicz

 

WIZYTA W PIEKARNI

24 maja przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka wraz z klasą II SP na zaproszenie państwa Anety i Wojciecha Piekielnik udały się do ich rodzinnej piekarni znajdującej się w Miedznej Murowanej. Dzieci zapoznały się tam z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni służącymi do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa, dowiedziały się jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek, pakowania chleba, poznały przeznaczenie wielkiego pieca oraz miały możliwość zobaczyć jak piekarze przygotowują zaczyn na chleb. Dzieci wcieliły się również w role małych piekarzy i z pomocą pani Anetki przygotowywały ciasteczka, które pan piekarz umieścił w piecu do wypieku, następnie cieplutkie zabraliśmy, aby skosztować je w przedszkolu jako podwieczorek. Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pączuszków oraz innych łakoci przygotowanych przez naszych miłych gospodarzy. Dzieci wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń i wzbogaconej wiedzy na temat etapów powstawania chleba. Wiele z nich  zapragnęło w przyszłości wykonywać zawód piekarza.

Składamy serdeczne podziękowania dla Państwa Anety i Wojciecha Piekielnik - rodziców naszego przedszkolaka Marcinka za możliwość zwiedzania piekarni i wzbogacenia naszej wiedzy na temat produkcji pieczywa oraz za upominki i wypieki przygotowane dla każdego uczestnika wycieczki.

A. Zając

 

PRZEGLĄD PIEŚNI I PRZYŚPIEWKI LUDOWEJ

24 maja w Przedszkolu nr 4 w Opocznie odbył się Przegląd Pieśni i Przyśpiewki Ludowej dla dzieci w wieku przedszkolnym, pod hasłem „Dobra poleczka bo skoczna, ale najlepsza z Opoczna”. Celem konkursu było pogłębianie znajomości kultury ludowej naszego regionu oraz kultywowanie tradycji regionalnych ziemi opoczyńskiej. Podczas konkursu mieliśmy okazję wysłuchać pięknego śpiewu Zespołu Ludowego „Kraśniczanka”. Reprezentantką Prywatnego Przedszkola „Kubusia Puchatka” była Hanna Pogorzała, która wykonała pieśń „Czerwone jagody”. Wszyscy uczestnicy konkursu zajęli  pierwsze miejsca, po czym otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

A.Rutowicz

 

DUMBO

22 maja uczniowie klas 0-II wybrali się do Miejskiego Domu Kultury na projekcję wyjątkowej animacji „Dumbo”. To historia słoniątka, które za sprawą wielkich uszu zaczyna odnosić sukcesy,  staje się największą gwiazdą cyrku. Jak udowadnia latający słoń - uszy do góry, wtedy wszystko jest możliwe! Jest to poruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń, oraz o tym, jak cenną wartością może być odmienność. Dzieci z zaciekawieniem oglądały film, a po wyjściu z kina wymieniały swoje spostrzeżenia na temat losów Dumbo.

A.Rutowicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 88

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj23
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterW tym tygodniu383
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2819

Your IP: 18.206.15.215
,
Today: Sie 20, 2019