Złote Myśli

Kiedy śmieje się dziecko,

śmieje się cały świat...

(Janusz Korczak)

Logowanie




Designed by:
Jm-Experts!

Kulinarna Przygoda w Pizzerii "Staromiejska"

W dniu 10 maja roku przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka wybrały się do Pizzerii „Staromiejska”, gdzie wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Dzieci zostały zaproszone do obejrzenia pokazu wypieku pizzy. Z dużym zainteresowaniem obserwowały jak z kuli ciasta wyrabiany jest placek, który został polany sosem pomidorowym i dołożone zostały ulubione dodatki. Na koniec każdy przedszkolak mógł posypać pizzę serem. Dzieci z niecierpliwością czekały na degustację. By skrócić czas oczekiwania przedszkolaki dostały kolorowe kartki, kredki i mogły namalować swoją ulubioną pizzę. Po kilku minutach na stołach znalazły się pyszne pachnące wypieki, które pałaszowały ze smakiem. Dzieci miały niepowtarzalną okazję rozsmakowania się w pizzy. Na zakończenie wizyty w Pizzerii „Staromiejska” przedszkolaki otrzymały dyplom ukończenia warsztatów kulinarnych. Ta wizyta na długo pozostanie w naszej pamięci. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.

M.Morska

 

Festiwal Piosenki Ekologicznej

8 maja w Przedszkolu nr 6 z Grupą żłobkową „Zielona Dolinka” odbył się już po raz szósty Festiwal Piosenki Ekologicznej pod tytułem „Jestem eko - jestem trendy”. Nasze przedszkole zaprezentowały dzieci  z grupy 5-6 latków: Agata Adamczyk, Lena Januszewska, Aleksandra Poddębniak. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt: „Szanuj Ziemię”. Wszystkie zaprezentowane utwory  dzieci wykonały w przepięknych strojach oraz z ciekawą scenerią.  Jury jednogłośnie przyznało wszystkim uczestnikom pierwsze miejsca. Za udział w Festiwalu dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.

A.Rutowicz

 

Bal na Łące

Z okazji przyjścia nowej pory roku jaką jest wiosna przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka 27 kwietnia pod kierunkiem Pań zaprezentowały przedstawienie pt. „Bal na łące”. Celem inscenizacji było ukazanie i podkreślenie walorów radosnej pory roku. Nasi mali aktorzy wcielając się w role wiosny, kwiatów, motyli, owadów, słońca, deszczu, wiatru, ptaków, niedźwiadka, zajączka, żabki oraz jeża w niezwykle interesujący sposób za pomocą słowa, gestu, tańca i piosenki ukazali piękno dopiero co przybyłej do nas wiosny. Całości dopełniły pomysłowe stroje dzieci wykonane przez rodziców. Podczas przedstawienia można było zaobserwować, jak przedszkolaki wcieliły się w przydzielone role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności aktorskie zgromadzonej licznie widowni. Była to wyjątkowa okazja do wzajemnego zintegrowania się i osiągnięcia osobistych sukcesów przez każde dziecko. Gorące brawa na zakończenie, świadczą, iż inscenizacja wszystkim zaproszonym gościom bardzo się podobała. Były to niezapomniane chwile wzruszeń dla nas wszystkich.

B.Deka

 

Wiosenne Kanapeczki

26 kwietnia odwiedził nas Pan Mariusz Nowakowski. Śpiewająco rozpoczął comiesięczne warsztaty kulinarne "Mini Kuchni w Przedszkolu” na których przygotowywał wspólnie z naszymi małymi kucharzami wiosenne kanapeczki. Na zajęciach dzieci rozwijają swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają zasady prawidłowego odżywiania się. Jest to czas na brudzenie rączek, wąchania, testowania różnych smaków, czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw. Zanim jednak do tego przystąpiły nazywały jakie produkty użyją, by wykonać pyszne i zdrowe kanapeczki. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach listki sałaty, masło, pieczywo, warzywa i jajka. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków, dzieci pod czujnym okiem naszego gościa smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na kromkach wybrane przez siebie produkty. Radości nie było końca. Wszystkim bardzo smakowało. Można śmiało powiedzieć że, zadanie zostało wykonane doskonale. Okazuje się jednak, że dzieci lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie i zawierały mnóstwo witamin. Przedszkolaki składają podziękowania dla Pana Mariusza Nowakowskiego i przyznają, że to były bardzo „smaczne” zajęcia kulinarne.

M.Morska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 80

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj36
mod_vvisit_counterWczoraj54
mod_vvisit_counterW tym tygodniu253
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1036

Your IP: 107.21.16.70
,
Today: Sty 17, 2019