Złote Myśli

„Pomóż mi samemu to zrobić”

(Maria Montessori)


Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Po raz kolejny już Prywatne Przedszkole Kubusia Puchatka w Opocznie zorganizowało festiwal kolęd pod hasłem „Hej kolęda, kolęda”. Wzięło w nim udział 14 przedszkoli z Opoczna i okolic. Festiwal odbył się 14 grudnia, wprowadzając najmłodszych w świąteczny nastrój. Zgromadzonych uczestników i gości przywitała główna organizatorka festiwalu Barbara Miękus, dyrektorka Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka. Z kolei oficjalnego otwarcia przeglądu dokonał burmistrz Dariusz Kosno. Zebrani wysłuchali następnie najpiękniejszych kolęd w wykonaniu przedszkolaków przebranych głównie za aniołki, ale nie tylko. Nie zabrakło strojów ludowych, pastuszków itp. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się liczna grupa maluchów z przedszkola Kubusia Puchatka, która powitała wszystkich znaną kolędą, zachęcając zebranych do wspólnego śpiewania. Później przyszedł już czas na wykonania festiwalowe, w których kilkuosobowe grupy reprezentowały przedszkola nr 2, 4, 5, 6 i 8, Akademię Przedszkolaka, Przedszkole Tygrysek, Akademię Malucha oraz przedszkola w Ogonowicach, Wygnanowie, Kraśnicy, Bielowicach i w Januszewicach. Zaśpiewali i gospodarze. A repertuar? Wśród najpopularniejszych kolęd były „Wśród nocnej ciszy” czy „Jezus malusieńki”. Nie zabrakło i mniej znanych kolęd i pastorałek – „Skrzypi wóz”, „Złota Jerozolima” czy „Rozśpiewały się obłoki”. Jury złożone głównie z dyrektorek poszczególnych placówek, w związku z dylematem dotyczącym wyłonienia najlepszych uczestników festiwalu, zdecydowało wszystkim przyznać pierwsze miejsce. Nagrody dla przedszkolaków ufundował organ prowadzący przedszkole Kubusia Puchatka.

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też tradycją roku ubiegłego w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka w grupie maluchów i starszaków został zorganizowany Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na specjalnie przygotowanych stoiskach pojawiły się wytwory pracy wykonane przez nauczycieli, m.in. bombki, stroiki, kartki świąteczne, choinki, itp. Dzieci chętnie pomagały w sprzedaży. Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze a także miał ogromne powodzenie. Wszelkie ozdoby znikały ze stoisk w mgnieniu oku. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na kolejne ciekawe atrakcje i przedsięwzięcia przedszkolne dla Naszych Przedszkolaków. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie.

B.Deka

 

FESTIWAL PIOSENKI ZIMOWEJ

7 grudnia w Przedszkolu nr 2 w Opocznie odbył się już po raz piąty Festiwal Piosenki Zimowej „Zimo baw się z nami”. Festiwal rozpoczął się magicznymi sztuczkami, po czym swoje umiejętności zaprezentowały dzieci. Nasze przedszkole reprezentował duet: Lena Wędzikowska i Maja Popecka. Dziewczynki wykonały utwór pt. „Śniegowa samba”. Wszyscy uczestnicy konkursu wystąpili w pięknych strojach w akcencie zimowym. Po niesamowitych występach  i burzliwych obradach  jury jednogłośnie przyznało miejsce pierwsze wszystkim uczestnikom festiwalu. Każdy otrzymał upominek i dyplom. W magiczny sposób pojawił się również święty Mikołaj, który sprawił wielką radość wszystkim zgromadzonym.

A.Rutowicz

 

WIZYTA W BAWIALNI NIKUŚ

7 grudnia młodsze i starsze przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka wybrały się do sali zabaw „Nikuś”. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja dzieci, rozwijanie motoryki dużej i małej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzania czasu. Przedszkolaki z wielką radością wpadły w wir zabawy, korzystając z atrakcji oferowanych przez bawialnie. Niezwykłą frajdą okazał się basen z kolorowymi piłeczkami. Swoją aktywność ruchową dzieci sprawdziły także w labiryncie, na trampolinach, torze saneczkowym i ściance wspinaczkowej. Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły bardzo szybko. Nadszedł czas pożegnania z tym magicznym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do przedszkola.

M. Morska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 88

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj25
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterW tym tygodniu385
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2821

Your IP: 18.206.15.215
,
Today: Sie 20, 2019