Złote Myśli

Dzieci - to połowa ludzkości...

(Janusz Korczak)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Dzień Kobiet

Jak to dobrze być dziewczynką – być brunetką lub blondynką.

Bez powodu można płakać – tym za serce chłopców łapać.

Można bawić się lalkami, stać przed lustrem godzinami,

Można stroić się dowoli, co chłopakom nie przystoi.

Można wzdychać godzinami, można płacić uśmiechami.

Pod pantoflem trzymać brata, być dla taty pępkiem świata.

Serca podbić słodką minką, tylko trzeba być dziewczynką,

Bo dziewczynką być jak wiecie, to najlepsza rzecz na świecie.

8 marca w Przedszkolu Kubusia Puchatka był obchodzony niezwykle uroczyście. Od samego rana atmosfera w przedszkolu była bardzo radosna, a to za sprawą święta wszystkich pań zarówno tych małych jak i dużych.  Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Wyręczali dziewczynki we wszystkich zadaniach. Nasi mali dżentelmeni odśpiewali dziewczynką gromkie „Sto Lat” oraz wręczyli drobne upominki, po czym wszystkie dzieci zasiadły do poczęstunku. Aby wszystkie przedszkolaki dobrze zapamiętały ten dzień na obiad wybraliśmy się do pobliskiej pizzerii. Pyszna i pachnąca pizza była znakomitym uwiecznieniem  dzisiejszego Dnia Kobiet.  Przedszkolaki były zadowolone na ich buziach uśmiech gościł przez cały dzień.

A.Rutowicz

 

Wycieczka do kina

Dnia 7 marca najmłodsze przedszkolaki pod opieką pań wybrały się na wycieczkę autokarową do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim na bajkę pt. „Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska”. Wszystkie dzieci od dawna czekały na ten upragniony wyjazd. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały opowieść o najbardziej rezolutnej pszczółce świata. Sympatyczna Pszczółka Maja i jej przyjaciele podbili serca naszych maluchów. Nowe przygody bohaterów bajki okazały się dużą dawką znakomitej zabawy, jak również pozytywnych emocji. Dzień okazał się dla wszystkich dniem niezapomnianych przeżyć i wrażeń. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe i ciekawe doświadczenia.

B.Deka

 

"Bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe"

„Świat zasypał śnieg,
wkoło zima biała.
Czas pobawić się śnieżkami,
czas lepić bałwana!
Każde dziecko o tym wie,
ma bezpiecznie bawić się!”

Prywatne Przedszkole „Kubusia Puchatka” zorganizowało konkurs pod tytułem „Bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe”. Celem konkursu było wdrożenie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i rozsądku podczas zabaw zimowych poprzez ukazanie prac twórczych, które można było wykonać różnymi technikami plastycznymi. Konkurs został skierowany do dzieci z najmłodszej grypy przedszkolnej, zerówki oraz klas I-III. Do konkursu swoje prace zgłosiło łącznie 18 dzieci. Dzieci w bardzo ciekawy i twórczy sposób wykonały swoje prace, dlatego też wyodrębnienie zwycięzcy nie było łatwe.  Zwycięzcami zostali:

Natan Rutowicz - miejsce I, najmłodsza grupa przedszkolna

Alicja Nalborska - miejsce II, klasa III

Olga Kądziela - miejsce III, klasa I

Wyróżnienie otrzymali: Maja Borkowska, Weronika Piwowarczyk, Lena Kowalczyk, Aleksandra Fornal, Nikodem Rutowicz, Hania Petrucha. Wszystkim dzieciom, należą się podziękowania za wykonanie przepięknych, twórczych prac.

 

Pieczemy pizzę

Zabawa w małych kucharzy tak nam się spodobała, że postanowiliśmy jej nie przerywać. 22 lutego w ramach kolejnych warsztatów Mini Kuchnia w Przedszkolu zdecydowaliśmy, że wspólnymi siłami upieczemy pizzę. Nikt nie wiedział jak to się robi. Pani Madzia zdradziła przedszkolakom tajemnice przygotowywania ciasta na pizzę. W tym celu dzieci pod czujnym okiem połączyły składniki, wyrobiły ciasto, później posmarowały sosem pomidorowym. Następnie z zaangażowaniem układały swoje ulubione składniki i komponowały pizzę. Były dumne z samodzielnie wykonanego zadania. Na koniec zrobiliśmy sobie małą ucztę. Wszyscy kosztowali ze smakiem swój kawałek. Dzieciaki zajadały aż im się uszy trzęsły. Wszyscy bawili się świetnie i apetyt tego dnia dopisywał każdemu.

M.Morska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 77

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Jak oceniasz nasze przedszkole?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj10
mod_vvisit_counterWczoraj53
mod_vvisit_counterW tym tygodniu259
mod_vvisit_counterW tym miesiącu718

Your IP: 54.82.73.21
,
Today: Lis 16, 2018