Złote Myśli

"Spójrz w oczy dziecka

- zobaczysz Boga".

(Phil Bosmans)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

WALENTYNKI


„ Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę  w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie  pocałuje.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

W tym roku 14 lutego był dla naszych przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wysłuchały legendy o świętym Walentym, a następnie wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: taniec na gazetowych serduszkach, dobieranie w pary serduszek w jednym kolorze, taniec z balonem. Największą radością i wyjątkowym momentem było wręczanie walentynkowych kartek zrobionych przez przedszkolaków, zważywszy na to, że była ich ogromna ilość. Tego dnia nie było końca niespodzianek. Nasza młodsza i starsza grupa przedszkolaków miała przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. ,,Przygody Kapitana Pluska”, który wędrował ze swoją towarzyszką papugą po wyspach przyjaznych. Na każdej z tych wysp poznawał przyjaciela, każdy z tych przyjaciół podarował mu wyjątkowy dar. Wartości przedstawione w bajce takie jak przyjaźń, miłość, szczerość i dobroć serca, przypomniały dzieciom, że należy kierować się nimi na co dzień. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało pysznego lizaka i balonika. Walentynkowy dzień w naszej grupie z pewnością możemy zaliczyć do udanych.

M.Morska

 

ŚWIĘTO PIZZY

„Pyszna i zdrowa pizza serowa.  Przez dzieci gnieciona, samodzielnie zrobiona. Spód pizzy gotowy już mamy,  na nim szyneczkę układamy.  Sera zetrzemy kawałek spory,  na nim okrągłe pomidory.  Jeszcze dodać musimy, że na koniec ją kroimy.  Na trójkąty małe  do jedzenia doskonałe”.

Święto Pizzy obchodzone jest 9 lutego. Ta potrawa pochodząca z Włoch rozpowszechniona na całym świecie zagościła dziś u przedszkolaków. Dzieci wysłuchały historii powstania cienkiego placka z sosem pomidorowym, ziołami i różnorodnymi dodatkami, a następnie przystąpiły do pracy. Były skupione, zorganizowane i bardzo pomocne. Nasi mali kucharze nie mogli doczekać się momentu degustacji. Pełne brzuszki i uśmiechnięte buzie wskazywały na to że dzieciom wszystko smakowało.

M.Morska

 

PORANKI Z BAJKĄ

„Nie ma dnia bez czytania” – pod takim hasłem nasze przedszkole realizuje akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dnia 6 lutego w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka odbyło się „Głośne czytanie w przedszkolu”. Z tej okazji zaprosiliśmy do grupy „0” opiekuna biblioteki szkolnej – Panią Edytę Grzywacz oraz dziewczynki z klasy 7A – Oliwię Hajnrych, Karolinę Najder i Adriannę Poddębniak, które przeczytały dla dzieci kilka bajek. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania,  pokazanie dzieciom, że czytanie jest znakomitym i ciekawym sposobem na spędzanie czasu, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

B.Deka

 

WIZYTA U FRYZJERA

W środę 5 lutego przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka wybrały się do zakładu fryzjerskiego funkcjonującego w Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie. Powitała ich pani Anna Piwowarczyk - instruktor praktycznej nauki zawodu fryzjer oraz uczniowie i uczennice odbywający praktyki zawodowe. Pani Ania omówiła miejsce do którego zawitaliśmy, pokazała wyposażenie znajdujące się w zakładzie min. maszynki do strzyżenia, nożyczki, suszarki, prostownice, karbownice itp. Następnie dzieci zajęły fotele fryzjerskie i poddały się zabiegom. Nieśmiałość i mały lęk zostały pokonane, dzieci oglądały swoje fryzury z zaciekawieniem i zdziwieniem. Była to ciekawa przygoda a zarazem poznanie tajników zawodu fryzjer. Zawód ten mogą wykonywać Panie, a także Panowie o czym przekonali się nasi milusińscy. Ciekawość rozbudza wyobraźnię, dlatego czas spędzony w zakładzie fryzjerskim z pewnością zostanie na długo w myślach i wspomnieniach naszych przedszkolaków.

B. Białek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 103

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj133
mod_vvisit_counterWczoraj149
mod_vvisit_counterW tym tygodniu967
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1954

Your IP: 3.215.183.251
,
Today: Kwi 23, 2021