Złote Myśli

"Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie - naucz.

Jeśli nie wie - wytłumacz.

Jeśli nie może pomóż"

(Janusz Korczak)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

W czwartek 20 lutego w Przedszkolu nr 5 w Opocznie odbył się V Festiwal Piosenki Angielskiej. Nasze przedszkole reprezentowała Maja Popecka, która pięknie zaśpiewała piosenkę pt. „The Sun Comes Up”. Każdy z uczestników był doskonale przygotowany do konkursu. Po wysłuchaniu małych wykonawców, jury zdecydowało przyznać wszystkim I miejsce. Przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki. Na koniec na dzieci czekał pyszny poczęstunek.

E. Starus

 

 

SPOTKANIE Z ARTYSTĄ


W naszym Przedszkolu czas mija ciepło, radośnie i twórczo o czym przekonały się 6 oraz 3-4-5 - latki, które odwiedził Pan Aleksander Galewski artysta, malarz. Na samym początku dzieci z zaciekawieniem obejrzały wystawę prac. Opowiedział jak powstają obrazy. Zaprezentował przybory potrzebne do stworzenia niezwykłych dzieł. Dzieci dowiedziały się jakich należy użyć pędzli, ołówków, kredek, farb, podkładów i jak mieszać barwy, aby namalować obraz. Gość przeprowadził krótką pogadankę z dziećmi dotyczącą swojej pracy. Spotkanie mijało w ciepłej i radosnej atmosferze. Każdy przedszkolak jest  „małym artystą” ze względu na swoją aktywność plastyczną: malowanie, rysowanie, lepienie itp. Spotkanie z prawdziwym malarzem dostarczyło dzieciom  nowych informacji o technikach i przyborach malarskich, dało im inspirację do poszerzania doświadczeń artystycznych, twórczych. Serdecznie dziękujemy Panu Aleksandrowi Galewskiemu za poświęcony przedszkolakom czas i podzielenie się swoją wiedzą, twórczością i talentem.

B.Deka


 

TŁUSTY CZWARTEK


„Góra pączków, za tą górą
tłuste placki z konfiturą,
za plackami misa chrustu,
bo to dzisiaj są zapusty”

Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – Tłusty czwartek. Dzieci z zeróweczki jak również te z młodszej grupy  w  tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno –ruchowe, taneczne oraz zabawy plastyczne. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków z cukrem pudrem i lukrem, o które zadbali państwo Aneta i Wojciech Piekielnik. Delektowanie się smakiem pączków w czwartek, rozpoczynający tłusty tydzień, jest nie tylko przyjemnością. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapominał o spróbowaniu w tłusty czwartek pulchnego smakowitego ciastka, co stanowi zadośćuczynienie wielowiekowej polskiej tradycji. Ten stary zwyczaj na dobre zadomowił się naszym przedszkolu.

Tradycja spełnia ważną i pożyteczną rolę zwłaszcza w rozwoju dziecka. Wśród elementów, które zasługują na uwagę są święta, zwyczaje, obrzędy, obyczaje. Zapoznając dzieci z tradycjami polskimi mamy nadzieję, że nie dojdzie do ich zaniku.

M.Morska

 

DZIEŃ KOTA


Są puszyste, mięciutkie, mruczące, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce. Bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W poniedziałek 17 lutego dzieci z młodszej grupy przedszkolaków obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą przy znanej piosence „Kotki dwa”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje przedstawiające różne rasy kotów, wymieniały też znane koty bajkowe. Zgłębiły ciekawostki dotyczące kociego życia, zapoznały się z kocim słownikiem oraz z mową kociego ciała. Chętnie uczestniczyły w różnorodnych zabawach. Najbardziej podobały się dzieciom zawody w których kotki łapały myszki. To był bardzo emocjonujący dzień pełen wrażeń.

M.Morska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 103

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj137
mod_vvisit_counterWczoraj149
mod_vvisit_counterW tym tygodniu971
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1958

Your IP: 3.215.183.251
,
Today: Kwi 23, 2021