Złote Myśli

Mądrością dziecka jest ufność...

(ks. Jan Twardowski)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Festiwal Piosenki Wiosennej

21 marca grupa „0” z okazji  Pierwszego Dnia Wiosny wybrała się do punktu przedszkolnego w Bielowicach. Odbył się tam Festiwal Piosenki Wiosennej oraz 7 urodziny placówki. Gospodarze przywitali wszystkich przybyłych gości pięknym występem artystycznym. Następnie dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-artystyczne. Wszystkie występy zachwyciły ciekawą scenerią oraz pięknymi strojami wiosennymi.  Przedszkole Kubusia Puchatka reprezentowali: Agata Adamczyk, Maja Wojtarek oraz Piotr Mochola. Wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami i otrzymali nagrody. Na koniec występów każdy mógł skosztować  kawałek pysznego tortu.

A.Rutowicz

 

Tradycje i zwyczaje Wielkanocne


Aby wzbogacić doświadczenia dzieci w wiedzę o rodzinnej miejscowości w dniu 21 marca młodsze i starsze przedszkolaki wybrały się z wizytą do Muzeum Regionalnego w Opocznie. Celem wizyty było rozbudzenie zainteresowań historią i sposobami jej poznawania. Dzieci obejrzały stałe ekspozycje, takie jak: fotografie dawnego Opoczna, umundurowania i uzbrojenia żołnierzy, rzeźby ludowe, przedmioty domowego użytku, sprzęty gospodarskie oraz ubrania. Wszystkie przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchiwały ciekawostek o eksponatach, o ich zastosowaniach i sposobach wykorzystania w przeszłości. Najważniejszym jednak punktem naszej wizyty była wystawa czasowa, dzięki której dowiedzieliśmy się jakie zasady obowiązywały w Wielkim Poście, jak wyglądały obchody Niedzieli Palmowej oraz Wielkiego Tygodnia, w jaki sposób świętowano Wielkanoc. Obejrzeliśmy ręcznie zrobione pisanki, kolorowe palmy, potrawy wielkanocne a także bociany kurcorskie, kołatki i trajkotki. Wizyta w muzeum przeniosła nas w odległe czasy jak też przybliżyła dzieciom tradycje i zwyczaje Wielkanocne.

B.Deka

 

Siejemy nasiona

Zapewne każdy z nas tęskni już za słońcem, ciepłem i zielenią. Nasze przedszkolaki również z niecierpliwością czekają na nadejście wiosny. Aby choć odrobinę ją do nas przywołać, postanowiliśmy stworzyć w naszej sali wiosenny kącik przyrody. Przedszkolaki wysiewały do doniczek nasiona: rzeżuchy, szczypiorku, pietruszki i bazylii. Każdy z ogromną starannością przykładał się do powierzonego zadania. Najpierw wypełniliśmy doniczki ziemią, rozsypaliśmy nasionka na całej powierzchni, a następnie bardzo delikatnie je przykryliśmy.  Teraz tylko musimy pamiętać o codziennym ich podlewaniu, aby niebawem cieszyć się z efektów naszej pracy. Pełne witamin zioła z pewnością wykorzystamy do zrobienia wiosennych kanapek. Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki to prawdziwi ogrodnicy!

E. Zaraś

 

Świętujemy Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, bo to wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkości, drobnych upominków i kwiatów. Chłopcy, jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, byli tego dnia wyjątkowo uprzejmi i pomocni, a dziewczynki z radością korzystały ze wszystkich przywilejów. Jeszcze raz dziękujemy naszym chłopcom za przepiękne życzenia i upominki.

E. Zaraś

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 77

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Jak oceniasz nasze przedszkole?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11
mod_vvisit_counterWczoraj53
mod_vvisit_counterW tym tygodniu260
mod_vvisit_counterW tym miesiącu719

Your IP: 54.82.73.21
,
Today: Lis 16, 2018