Złote Myśli

Dziecko to taki

sympatyczny

początek człowieka...

( D. Herold)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Przegląd Pieśni i Przyśpiewki Ludowej

30 maja w Ludowym Przedszkolu nr 4 w Opocznie odbył się XIII Przegląd Pieśni i Przyśpiewki Ludowej – „Dobra poleczka bo skoczna, ale najlepsza z Opoczna”. Celem tegorocznego konkursu było uwrażliwienie na piękno folkloru opoczyńskiej ziemi oraz kultywowanie tradycji regionalnych. Prywatne Przedszkole „Kubusia Puchatka” godnie reprezentowali: Hanna Pogorzała i Michał Kołodziejczyk, prezentując przyśpiewkę „W moim ogródeczku”. Wszyscy uczestnicy po głosowaniu jury jednogłośnie zajęli pierwsze miejsca i otrzymali pamiątkowe dyplomy a także wspaniałe nagrody.

B.Deka

 

Wycieczka do Zakościela

W czwartek 24 maja najmłodsze przedszkolaki wraz z klasą I uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego Pani Ani Bednarczyk w Zakościelu. Pogoda tego dnia była wspaniała i humory dopisywały wszystkim. Coraz cieplejsze słoneczne promienie przyjemnie ogrzewały buzie maluchów. W gospodarstwie przywitała nas Właścicielka. Na początku naszej przygody w przytulnej altance, pod czujnym okiem Pani Ani dzieci wykonały mydełka z naturalnych składników. Wybrane olejki zapachowe łącząc z przyprawami i suszonymi płatkami kwiatowymi pozwoliły stworzyć przepiękne prezenty dla mam z okazji nadchodzącego Dnia Matki.Piękna pogoda sprzyjała zabawom ruchowym na świeżym powietrzu. Po tych wszystkich atrakcjach zjedliśmy z apetytem kiełbaski pieczone na ognisku. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, tak jak nasza wizyta w gospodarstwie.

M.Morska

 

Wizyta w Bibliotece Miejskiej

23 maja przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka wybrały się z wizytą do Biblioteki Miejskiej w Opocznie.  Tematem przewodnim były bajki i wiersze, które przedstawiła nam pani Józefa Nita, poetka, twórczyni wierszy i bajek dla dzieci. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały wierszy, po czym bezbłędnie odpowiadały na zadane pytania. Dzieci bez najmniejszych problemów rozwiązywały quizy, oraz uczestniczyły w zabawach. Po tak fantastycznej wizycie w bibliotece, przy pięknej pogodzie cała grupa wybrała się na lody.

A.Rutowicz

 

"Brzydkie Kaczątko"

15 maja grupa „0” wraz z dziećmi z trzeciej klasy oraz z przedstawicielami kółka teatralnego prowadzonego w Zespole Szkół Prywatnych, wybrała się do Miejskiego Domu Kultury w Opocznie na przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”. Sztuka została przygotowana przez uczestników kółka teatralnego działającego w MDK pod okiem instruktora Anny Przygodzkiej. Choć bajkę o Brzydkim Kaczątku zna niemal każde dziecko, interpretacja ta okazała się wyjątkowa i wzbudziła entuzjazm wśród widzów. Na scenie pojawiło się wiele barwnych postaci. Pomysłowo przygotowane kostiumy w połączeniu z muzyką, dekoracją i fenomenalnym występem młodych aktorów, sprawiło, że całe przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem. Dzieci z zainteresowaniem oglądały występ, po czym nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

A.Rutowicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 80

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj37
mod_vvisit_counterWczoraj54
mod_vvisit_counterW tym tygodniu254
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1037

Your IP: 107.21.16.70
,
Today: Sty 17, 2019