Złote Myśli

"Spójrz w oczy dziecka

- zobaczysz Boga".

(Phil Bosmans)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

,,PSZCZÓŁKA MAJA"

11 stycznia zerówka z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka wybrała się do MDK-u na spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.  Przedstawienie pt. „Pszczółka Maja”  opowiada historię bohaterki która poznaje świat i uczy się w nim żyć. Obejrzana sztuka ukazała dzieciom piękno przyrody, wzmocniła świadomość ekologiczną i nauczyła szacunku do każdego nawet najmniejszego istnienia. Historia pszczółki Mai uwrażliwia nas, że w naszym ekosystemie wszystkie stworzenia są potrzebne, a gdyby któregoś zabrakło, miało by to fatalny wpływ na pozostałych, także człowieka. Przedszkolaki zafascynowały się główna postacią, która swą postawą dała doskonały wzór do postępowania i naśladowania w życiu codziennym. W przedstawieniu nie zabrakło również barwnej scenografii oraz pięknych piosenek.

A.Rutowicz


 

ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU

Napadało śniegu białego
Na podwórku, koło domu naszego
Przyszła zima, biała zima
Pada, pada śnieg.
Zasypało schody i ganek.
Pod oknami stoi biały bałwanek.
Przyszła zima, biała zima
Pada, pada śnieg.
Biały śnieżek z chmury wciąż leci.
Zima sypie go w prezencie dla dzieci.
Przyszła zima, biała zima
Pada, pada śnieg.

Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem. Postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie rzucając śnieżkami do siebie, a także „atakując” kulkami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Największą frajdą był zorganizowany przez pana Daniela-tatę Boryska mini kulig na saneczkach. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami, ale jakże szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek.

A. Zając

 

SPOTKANIE WIGILIJNE

„Niechaj radość ta świąteczna trafi w każdy kąt
A my Wam życzymy: WESOŁYCH ŚWIĄT!!!”

Święta Bożego Narodzenia, to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół. Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną tradycją, 21 grudnia w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka odbyło się Spotkanie Wigilijne. Z tej okazji do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście. W pierwszej części spotkania dzieci pod kierunkiem Pań zaprezentowały program artystyczny, pt.”Serce dla Jezusa”, który wprowadził nas w świąteczny nastrój. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali role, prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po występach dzieci odbyło się łamanie opłatkiem, składanie życzeń oraz obdarowanie rodziców własnoręcznie wykonanymi upominkami. W kolejnej części spotkania po tych uroczystych występach dzieci wraz z rodzicami zasiadły do wspólnego stołu, częstując się przygotowanymi potrawami. Później wszyscy udaliśmy się na halę sportową by wspólnie obejrzeć jasełka Bożonarodzeniowe wystawione przez uczniów Zespołu Szkół Prywatnych. Myślę, że to były chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane.

Kochani Rodzice życzymy Wam kolejnych takich spotkań, z których można czerpać niezwykle pozytywną energię i radość. Życzymy Wam również tak bardzo cennego zdrowia, pomyślności w nadchodzącym roku i spełnienia tych najskrytszych marzeń. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

 

SPOTKANIE WIGILIJNE

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór. Pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji. W naszym przedszkolu wigilia klasowa odbyła się 21 grudnia. Dzieci ubrane w piękne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały o zwyczajach i tradycjach Bożonarodzeniowych. Wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Po wspaniałych występach i złożeniu wspólnie świątecznych życzeń przedszkolaki otrzymały upominki, po czym wraz z rodzicami zasiedli do wigilijnego stołu na którym znajdowały się wigilijne potrawy oraz słodkości. Po wspólnym kolędowaniu wszyscy udaliśmy się na halę sportową, aby obejrzeć „Jasełka” przygotowane przez dzieci z Zespołu Szkół Prywatnych, które opowiedziały historię Narodzin Jezusa. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Cała uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.

A.Rutowicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 88

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj28
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterW tym tygodniu388
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2824

Your IP: 18.206.15.215
,
Today: Sie 20, 2019