Złote Myśli

Dziecko jest chodzącym cudem,

jedynym, wyjątkowym

i niezastąpionym...

(P. Bosmans)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Przedstawienie pt. ”Witaj Wiosno!”


Przedszkolaki z grupy 3-4 latków Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka w Opocznie zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie pt. „Witaj Wiosno!”, które odbyło się dnia 18.04.2012 r. Swoją obecnością zaszczyciła występ Pani Dyrektor Barbara Miękus oraz dzieci z klas „0” wraz ze swoimi Paniami. Z ogromną starannością przygotowana przez wychowawczynie grupy, p. Annę Kaniewską, p. Magdalenę Białas z pomocą p. Magdaleny Morskiej inscenizacja, piosenki, wiersze oraz zagadki o tematyce wiosennej zachwyciły publiczność zgromadzoną w przedszkolu. Dzieciom kibicowali rodzice. Nasze maluszki udowodniły swoim występem artystycznym, że są wspaniałymi obserwatorami przyrody i znają wszystkie oznaki wiosny. Pięknie wykonane piosenki i wyrecytowane wiersze wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Na podziw zasługują również ciekawie przygotowana scenografia oraz stroje dzieci. Na zakończenie mali „aktorzy” zaprosili wszystkich gości do wspólnego tańca do piosenki „Wiosna”.

A. Kaniewska

 

Kolejna lekcja historii

W miesiącu marcu i kwietniu dzieciaki klas zero przeżyły kolejne lekcje historii, które przyjęły formy wizyt w Regionalnym Muzeum. Wycieczki nawiązywały do cyklu zajęć, z jakimi przedszkolaki zostały uprzednio zapoznane. Były to bardzo ciekawe zajęcia pozwalające na utrwalenie posiadanej wiedzy, jak również wzbogacenie jej o nowe wiadomości. Podczas zwiedzania Muzeum wszyscy mięli okazję zapoznać się z wystawą czasową pt. „Z dziejów Armii Krajowej na Ziemi Opoczyńskiej. W 70. rocznicę utworzenia AK". Zaprezentowana ekspozycja zawierała liczne dokumenty, jak również fotografie żołnierzy. Kolejną wystawą było „Życie po japońsku - stroje, przedmioty użytkowe i broń". Były to bardzo interesujące ekspozycje, dostarczające niezapomnianych wrażeń i umożliwiające bycie świadomym mieszkańcem naszego miasta.

A. Czerczak

 

Wielkanoc tuż, tuż……

Pisankami, kraszankami
Stół świąteczny ozdobimy
Pięknie w koszu układamy
Palemkami przystrajamy….”
Tymi słowami piosenki dzieci klas zero Zespołu Szkół Prywatnych rozpoczęły warsztaty wielkanocne wprowadzając w nastrój nadchodzących Świąt zaproszonego gościa - artystkę ludową p. Teresę Białek. Inicjatorem tych niecodziennych zajęć były wychowawczynie: p. Agnieszka Czerczak oraz p. Urszula Rek. W trakcie trwania warsztatów wszystkie dzieci miały okazję zapoznać się ze zwyczajami i symbolami Świąt Wielkanocnych, jak również samodzielnie wykonać piękne, kolorowe palmy i kwiatuszki zgodnie z przedstawionymi wzorami twórczyni  ludowej. Atrakcyjnym elementem spotkania była możliwość podziwiania prawdziwego opoczyńskiego stroju i poznania jego historii.

A. Czerczak

 

Na ludową nutę...

W dniu 12 marca dzieci klas zero wybrały się do siedziby Bielowickiego Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Ludowej, gdzie miały okazję wziąć udział w procesie wytwarzania konkursowych prac zdobniczo-obrzędowych wykonywanych przez twórczynie ludowe. Dzieci miały również możliwość samodzielnego stworzenia niektórych elementów pisanek i palm wielkanocnych.

A. Czerczak

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 77 z 88

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj28
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterW tym tygodniu388
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2824

Your IP: 18.206.15.215
,
Today: Sie 20, 2019