Złote Myśli

"Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie - naucz.

Jeśli nie wie - wytłumacz.

Jeśli nie może pomóż"

(Janusz Korczak)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Wycieczka do Parku Jurajsko – Botanicznego „Dinopark” w Kołacinku

7 czerwca nasze najmłodsze przedszkolaki pod opieką wychowawców wybrały się na autokarową wycieczkę do Parku Jurajsko – Botanicznego „Dinopark” w Kołacinku koło Łodzi. Pogoda tego dnia była słoneczna i wszystkim dopisywały humory. Pierwszą atrakcją jaka czekała na naszych podopiecznych była „Gorączka złota”. Dzieci w specjalnie wyznaczonym miejscu za pomocą sit, poszukiwały drobinek złota. W nagrodę otrzymały pamiątkowe monety i dyplomy. Następnie spacerując ścieżką ery mezozoicznej, przedszkolaki poznawały kolejne gatunki dinozaurów, których sylwetki wkomponowane w krajobraz urokliwego parku, wyglądały jak żywe. Dzieci z zaciekawieniem słuchały jak pan przewodnik udzielał informacji o tych prehistorycznych gadach. Szczególnie spodobał im się dinozaur wynurzający się z wody. Po smacznym obiedzie i czasie wolnym na placu zabaw przespacerowaliśmy się „Bajkową ścieżką”, gdzie zobaczyliśmy piękne postacie i sceny ze znanych bajek, przypomnieliśmy sobie ich treść oraz morał z nich płynący. Wycieczka do Dinoparku podobała się przedszkolakom i wychowawcom, dostarczyła wszystkim mnóstwo wrażeń i atrakcji. Zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

B.Deka

 

Wizyta w bawialni "Nikuś"

7 czerwca grupa „0” z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka wybrała się do bawialni „Nikuś”.  Wśród licznych atrakcji jakie się tam znajdują każdy przedszkolak znalazł coś dla siebie. Dzieci się bawiły na różnych zjeżdżalniach, układały ciekawe budowle z klocków, skakały na trampolinach. Największą frajdą okazał się basen wypełniony kulkami, dzieci mogły tam skakać, zjeżdżać, a nawet nurkować w poszukiwaniu innych. Dzieci aktywnie spędziły czas, doskonaląc koordynację wzrokowo-ruchową. Integrując się ze swoimi kolegami i koleżankami przedszkolaki bawiły się świetnie.

A.Rutowicz

 

Bezpieczne Wakacje

6 czerwca w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Policji. Tematem spotkania były „Bezpieczne wakacje”. Panowie Policjanci przybliżyli i przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku, jak rozważnie korzystać z kąpielisk, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia oraz zostały omówione zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Dzieci z zainteresowanie, słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

A.Rutowicz

 

Świętujemy Dzień Dziecka

30 maja dzieci z naszego przedszkola wyruszyły ponownie na wycieczkę do sali zabaw „Nikuś”. To doskonałe miejsce dla urozmaicenia czasu jaki spędzają maluchy w przedszkolu oraz kształtowanie  umiejętności współdziałania i integracji w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. To idealny prezent dla dzieci na „Dzień Dziecka”. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków. Fantastyczna zabawa trwała w najlepsze, a uśmiechy nie schodziły z twarzy. Dwu godzinna zabawa dobiegła końca i trzeba było wracać, dzieci zadowolone wróciły do przedszkola. Kolejna niespodzianka z okazji dnia dziecka czekała na przedszkolaków w przedszkolu, każdy otrzymał prezent w postaci piłki, baniek i słodkiej przekąski. Szkoda, że Dzień Dziecka trwa tylko jeden dzień.

M.Morska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 80

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj30
mod_vvisit_counterWczoraj54
mod_vvisit_counterW tym tygodniu247
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1030

Your IP: 107.21.16.70
,
Today: Sty 17, 2019