Złote Myśli

"Dzieci- to goście,

którzy pytają o drogę"

(przysłowie indyjskie)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Konkurs Piosenki Angielskiej

6 kwietnia w  Przedszkolu nr 5 w Opocznie odbyła się III edycja Konkursu Piosenki Angielskiej. Nasze przedszkole dumnie reprezentowali: Wiktoria Zdziarska, Lena Januszewska oraz Paweł Marszałek. Dzieci w konkursie zaprezentowały się znakomicie, odważnie śpiewając piosenkę „Balance on one foot”. Po występach  przedszkolaki  otrzymały wspaniałe nagrody oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy świetnie wypadli i zdobyli pierwsze miejsca. Na koniec na dzieci czekał pyszny poczęstunek . Nasze trio z uśmiechem na twarzy powróciło do przedszkola.

E.Starus

 

"Na początku było...jajko"

Tematem przewodnim naszych kolejnych warsztatów „Mini Kuchnia w Przedszkolu” było jajko, symbolizujące nadchodzące Święta Wielkiej Nocy. Dzięki uprzejmości mamy naszego Frania, która poświęciła czas by w kreatywny sposób pokazać dzieciom co można wykonać z ugotowanego na twardo jajka. Dzieci uśmiechnięte i zadowolone rozpoczęły swoją co miesięczną przygodę kulinarną. Jak na prawdziwych kucharzy przystało  przedszkolaki rozpoczęły swoją pracę od czynności higienicznych, by w pełni być gotowym do powierzonego im zadania. Z ogromnym przejęciem przyglądały się jak nasz gość krok po kroku pokazuje sposoby wykorzystania jajka. Pani Sylwia pokazała dzieciom jak wykonać domek wielkanocnego zajączka wykonany z jajka, pomidorka i oliwek, zachęciła naszych kucharzy do wykonania myszki z jajeczka. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wykonali swoje zadanie i chwile po tym na stole zawitała gromada jajecznych myszek, które z wielkim apetytem przedszkolaki skosztowały. To nie koniec emocji i niespodzianek tego dnia. Wielkanoc zwłaszcza dzieciom kojarzy się ze słodkimi wypiekami, na stole wielkanocnym królują babki i mazurki, a na naszym stole czekały kruche babeczki, bita śmietana, kolorowe jajeczka i posypka. Każdy według własnego pomysłu przygotował kolorową, słodką babeczkę.Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Sylwii Zelgi za poświęcony dla nas czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody kulinarne.

M.Morska

 

Wielkanocna Historia o Wielkim Jajku

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w dniu 28 marca w Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie  odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczestników zajęć teatralnych, pt: „Wielkanocna historia o wielkim jajku” pod kierunkiem opiekuna p. Barbary Niemiec – Szczodrak. Mali aktorzy ubrani odświętnie, przybliżyli uczniom tradycje wielkanocne, opowiedzieli historie kilku jajek i przedstawili przemianę jednego, pewnego upartego jaja. Na zakończenie Pani Dyrektor Barbara Miękus podziękowała dzieciom za wspaniałą grę aktorską i życzyła wszystkim zgromadzonym Wesołych Świąt Wielkanocnych.

B.Szczodrak

 

Spotkanie Wielkanocne

27 marca w Przedszkolu Kubusia Puchatka zostało zorganizowane spotkanie dotyczące tradycji i zwyczajów Wielkanocnych.  Na dzieci czekało kilka ciekawych zabaw i quizów. Na początku przy pomocy małych podpowiedzi, należało znaleźć ukryte jajka w sali. Następnie przedszkolaki miały za zadanie wybrać odpowiednie produkty, które powinny się znaleźć w koszyczku Wielkanocnym. Kilkoro dzieci zostało wytypowanych do obierania jajka w jak najszybszym czasie. Nie zabrakło również  zabaw z puzzlami, z klasyfikowaniem obrazków, a także został zorganizowany tor przeszkód w przenoszeniu jajka znajdującego się na łyżce.  Fantastyczną zabawą było również szukanie jajek ukrytych w pudełku pełnym piłeczek, aby było jeszcze ciekawiej dzieci miały zasłonięte oczy chustką. Na koniec spotkania dzieci miały za zadanie odgadnąć kilka zagadek Wielkanocnych. Wszystkie przedszkolaki doskonale sobie poradziły ze wszystkimi zadaniami, przy czym bardzo dobrze się bawiły.  Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze przy której nie zabrakło, drobnych upominków dla każdego dziecka.

A.Rutowicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 77

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Jak oceniasz nasze przedszkole?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7
mod_vvisit_counterWczoraj53
mod_vvisit_counterW tym tygodniu256
mod_vvisit_counterW tym miesiącu715

Your IP: 54.82.73.21
,
Today: Lis 16, 2018