Złote Myśli

Dziecko to taki

sympatyczny

początek człowieka...

( D. Herold)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

JESIENNA WYPRAWA DO LASU

W piątek 9 października grupa zerówki pod opieką Pań wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Januszewice – Leśniczówka Opoczno. Głównym celem wizyty było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Dzieci wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki i żołędzie. W trakcie wycieczki dzieci zauważyły również grzyby. Atrakcją spaceru było także spostrzeżenie nory, oj wszyscy byliśmy ciekawi kto w niej mieszka. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły dzieciom, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń z leśnymi pamiątkami przedszkolaki wróciły do przedszkola.

B.Deka

 

DZIEŃ JABŁKA

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka, dlatego w naszym przedszkolu dużo się działo. Rozpoczęliśmy dzień od pogadanki, dzieci odpowiadały na pytania: Skąd się biorą jabłka?, Gdzie rosną?, Jak zmienia się drzewo jabłoni przez wszystkie pory roku?, Jakie wartości odżywcze mają jabłka? i wiele wiele innych. Następnie maluchy brały udział w poszukiwaniu ukrytych jabłek w sali oraz w wielu konkurencjach m.in. w konkurencji zatytułowanej ,,kelner''. Polegała ona na dostarczeniu owocu niesionego na talerzyku do stolika. Emocji było co nie miara. Tego dnia przedszkolaki postanowiły odwiedzić klasę pierwszą i ich wychowawczynię Barbarę Miękus by obdarować wszystkich zdrowym, świeżo wyciśniętym sokiem i pysznymi jabłkami, po drodze dzieci poczęstowały również Panią Dyrektor Barbarę Krosno. Nasze przedszkolaki w obu tych miejscach zostały bardzo mile przyjęte, nie obeszło się bez braw.

M.Morska

 

OWOCOWE SZASZŁYKI PEŁNE WITAMIN

Cały tydzień upłynął w przedszkolu na poznawaniu owoców i warzyw. Dzieci wielozmysłowo poznawały dary z sadu i ogrodu, układały puzzle, rozwiązywały o nich zagadki. Poszukiwały odpowiedzi na pytanie: Dlaczego należy jeść owoce i warzywa?. Wszystkie te działania miały na celu zachęcenie najmłodszych do spożywania warzyw i owoców. Możemy śmiało stwierdzić, że nam się udało. W piątek 2 października nasze przedszkolaki w strojach kucharskich zabrały się do przygotowania owocowych szaszłyków. Przygotowania nasi mali kucharze rozpoczęli od umycia rąk. Przewidziałyśmy, że zarówno masowa produkcja jak i konsumpcja będzie wielką przyjemnością i radością. Największą atrakcją był jeż, którego przedszkolaki wspólnymi siłami przygotowały z arbuza, wykałaczek i owoców.

M.Morska

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach zarówno w życiu rodziny, jak i przedszkola. Jedną z takich właśnie uroczystości jest „Dzień Chłopaka” obchodzony corocznie 30 września. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki z grupy starszaków i maluchów pamiętały o swoich kolegach i złożyły im najlepsze życzenia oraz zaśpiewały gromkie „Sto lat”. Każdy z chłopców został obdarowany super upominkiem. W tak ważnym dniu nie mogło również zabraknąć wspólnych zabaw i pląsów przy muzyce przy których wszyscy razem świetnie się bawili.

B.Deka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 103

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj126
mod_vvisit_counterWczoraj149
mod_vvisit_counterW tym tygodniu960
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1947

Your IP: 3.215.183.251
,
Today: Kwi 23, 2021