Złote Myśli

Dziecko to taki

sympatyczny

początek człowieka...

( D. Herold)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Festiwal Piosenki Ekologicznej

8 maja w Przedszkolu nr 6 z Grupą żłobkową „Zielona Dolinka” odbył się już po raz szósty Festiwal Piosenki Ekologicznej pod tytułem „Jestem eko - jestem trendy”. Nasze przedszkole zaprezentowały dzieci  z grupy 5-6 latków: Agata Adamczyk, Lena Januszewska, Aleksandra Poddębniak. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt: „Szanuj Ziemię”. Wszystkie zaprezentowane utwory  dzieci wykonały w przepięknych strojach oraz z ciekawą scenerią.  Jury jednogłośnie przyznało wszystkim uczestnikom pierwsze miejsca. Za udział w Festiwalu dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.

A.Rutowicz

 

Bal na Łące

Z okazji przyjścia nowej pory roku jaką jest wiosna przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka 27 kwietnia pod kierunkiem Pań zaprezentowały przedstawienie pt. „Bal na łące”. Celem inscenizacji było ukazanie i podkreślenie walorów radosnej pory roku. Nasi mali aktorzy wcielając się w role wiosny, kwiatów, motyli, owadów, słońca, deszczu, wiatru, ptaków, niedźwiadka, zajączka, żabki oraz jeża w niezwykle interesujący sposób za pomocą słowa, gestu, tańca i piosenki ukazali piękno dopiero co przybyłej do nas wiosny. Całości dopełniły pomysłowe stroje dzieci wykonane przez rodziców. Podczas przedstawienia można było zaobserwować, jak przedszkolaki wcieliły się w przydzielone role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności aktorskie zgromadzonej licznie widowni. Była to wyjątkowa okazja do wzajemnego zintegrowania się i osiągnięcia osobistych sukcesów przez każde dziecko. Gorące brawa na zakończenie, świadczą, iż inscenizacja wszystkim zaproszonym gościom bardzo się podobała. Były to niezapomniane chwile wzruszeń dla nas wszystkich.

B.Deka

 

Wiosenne Kanapeczki

26 kwietnia odwiedził nas Pan Mariusz Nowakowski. Śpiewająco rozpoczął comiesięczne warsztaty kulinarne "Mini Kuchni w Przedszkolu” na których przygotowywał wspólnie z naszymi małymi kucharzami wiosenne kanapeczki. Na zajęciach dzieci rozwijają swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają zasady prawidłowego odżywiania się. Jest to czas na brudzenie rączek, wąchania, testowania różnych smaków, czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw. Zanim jednak do tego przystąpiły nazywały jakie produkty użyją, by wykonać pyszne i zdrowe kanapeczki. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach listki sałaty, masło, pieczywo, warzywa i jajka. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków, dzieci pod czujnym okiem naszego gościa smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na kromkach wybrane przez siebie produkty. Radości nie było końca. Wszystkim bardzo smakowało. Można śmiało powiedzieć że, zadanie zostało wykonane doskonale. Okazuje się jednak, że dzieci lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie i zawierały mnóstwo witamin. Przedszkolaki składają podziękowania dla Pana Mariusza Nowakowskiego i przyznają, że to były bardzo „smaczne” zajęcia kulinarne.

M.Morska

 

Dzień Marchewki

W czwartek 12 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Marchewki. Był to dzień niezwykle zdrowy, witaminowy, a przede wszystkim pomarańczowy. Nasza przedszkolna sala zamieniła się w marchewkowe pole, gdzie odbyło się mnóstwo ciekawych zabaw i konkurencji. Dzieci dowiedziały się także wielu ciekawostek o tym jakże drogocennym dla zdrowia warzywie. Główną atrakcją w tym dniu było przygotowanie świeżo wyciskanego soku z marchewki, w czym pomagały nam nasze niezastąpione przedszkolaki. Zwieńczeniem tak wspaniałego przedpołudnia  była degustacja przepysznych muffinek, oczywiście z nadzieniem marchewkowym. Po takiej dawce witamin z pewnością wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, a marchewka na stałe zagości w ich codziennym menu.

E. Zaraś

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 77

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Jak oceniasz nasze przedszkole?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7
mod_vvisit_counterWczoraj53
mod_vvisit_counterW tym tygodniu256
mod_vvisit_counterW tym miesiącu715

Your IP: 54.82.73.21
,
Today: Lis 16, 2018