Złote Myśli

"Spójrz w oczy dziecka

- zobaczysz Boga".

(Phil Bosmans)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Podsumowanie Warsztatów Kulinarnych

14 czerwca 2018 roku przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka spotkały się by świętować i podsumować Warsztaty Kulinarne Mini Kuchnia w Przedszkolu. Dzieci by oficjalnie zakończyć tegoroczną podróż kulinarną zaprosiły ponownie naszą cudowną Panią Katarzynę Czajkę, która przypomnimy jest cukiernikiem z zawodu. Z pomocą naszego gościa przedszkolaki wykonały pyszny tort. Najlepsza zabawa zaczęła się, gdy na stole pojawiły się przeróżne wykrawaczki i słodka kolorowa masa cukrowa. Każdy z ogromną dokładnością starał się wykonać najpiękniejszą dekoracje. Mali cukiernicy układali wzory na torcie i nie mogli doczekać się degustacji. Nim ona nastała Pani Kasia miała dla dzieci niespodziankę. Gdy na chwile maluchy zamknęły oczy, po ich otwarciu ujrzały fajerwerki. Tort wyglądał kosmicznie i tak też smakował. Możemy śmiało powiedzieć, że naszą podróż kulinarną zakończyliśmy hucznie.

M. Morska

 

Wycieczka do Dino-Parku w Kołacinku

14 czerwca przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka odwiedziły Dino-Park w Kołacinku. Zwiedzanie Dino-Parku dostarczyło wielu ciekawych wrażeń. Dzieci mogły się przenieść wiele milionów lat wstecz. Spacerując ścieżką ery mezozoicznej dzieci poznały gatunki wielu dinozaurów. Pani przewodnik opowiadała mnóstwo ciekawostek i odpowiadała na zadawane pytania. Zwiedzając muzeum przedszkolaki mogły zobaczyć skamieliny wielkich gadów.  Po przejściu całej ścieżki,  przedszkolaki z odpowiednimi rekwizytami miały za zadanie wykopać kości dinozaurów z piasku. W nagrodę dostały małe upominki. Najciekawszą atrakcją dla dzieci była wychylająca się ze stawu głowa wielkiego gada. Aby Dinozaur mógł się wychylić lub schować, dzieci musiały bardzo głośno zawołać „pokaż się” lub „schowaj się”.  Przedszkolaki dobrze się bawiły na placu zabaw, a furorę zrobiła lina na której można było zjeżdżać. Po tak wyczerpującym dniu dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do domu, mówiąc, że był to ich najlepszy dzień w życiu.

A.Rutowicz

 

Festiwal Piosenki Wakacyjnej

8 czerwca w Przedszkolu nr 8 odbył się konkurs Piosenki Wakacyjnej pt.: „Witamy w Japonii”. Nasze przedszkole reprezentowały: Wiktoria Kałuzińska i Wiktoria Zdziarska. Dziewczynki zaśpiewały utwór pt.: „Wakacyjny Song”. Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje głosy wokalne w przepięknych strojach w stylu japońskim. Po występach nadszedł czas na werdykt, po trudnej naradzie jury przyznało wszystkim uczestnikom konkursu pierwsze miejsca. Za udział dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody.

A.Rutowicz

 

Międzynarodowy Tydzień Czytania Dzieciom

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W dniu 8 czerwca 2018 roku dzieci z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka odwiedziły bibliotekę. Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Czytania Dzieciom Panie z biblioteki zaprosiły przemiłego gościa Panią Alinę Lasotę, opoczyńską poetkę, która pokrótce zapoznała dzieci ze swoją twórczością. Przedszkolaki z uwagą słuchały wierszyków o zwierzątkach, mamie, dzieciach, a nawet o bałwanku. Nasz gość przeczytał, także dzieciom bajkę o „Czerwonym Kapturku”. Mimo, że bajeczkę maluchy dobrze znają, to i tak słuchały z ogromnym skupieniem i  zaciekawieniem, zważając na sposób czytania poetki. Wizyta w bibliotece zakończyła się podziękowaniem i wspólnym zdjęciem. Dzieci w twórczych nastrojach wróciły do przedszkola.

M.Morska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 80

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj31
mod_vvisit_counterWczoraj54
mod_vvisit_counterW tym tygodniu248
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1031

Your IP: 107.21.16.70
,
Today: Sty 17, 2019