Złote Myśli

"Spójrz w oczy dziecka

- zobaczysz Boga".

(Phil Bosmans)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

W czwartek 28 lutego w Przedszkolu nr 5 w Opocznie odbyła się IV edycja Konkursu Piosenki Angielskiej. Nasze przedszkole reprezentowały: Aleksandra Poddębniak, Lena Januszewska oraz Lena Wędzikowska. Trzeba było wykazać się nie lada odwagą, aby pokonać tremę, wyjść na scenę i przed jury zaśpiewać angielską piosenkę. Dziewczynki poradziły sobie doskonale i pięknie zaśpiewały angielski utwór pt. „Good Morning Song”. W tym dniu nie było przegranych – wszyscy śmiałkowie świetnie zaprezentowali swoje piosenki, zajęli I miejsca oraz otrzymali wspaniałe nagrody. Gratulujemy!

E.Starus

 

TŁUSTY CZWARTEK

„ Pączki, pączki, pączki…..
Było ich tak dużo.
Zjedliśmy je radośnie nie ważne ,że brzuch rośnie.
Bo pączki nie jemy, żeby się tyło tylko, żeby nam szczęśliwie było”.

28 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu tłusty czwartek. Od samego rana w sali unosił się zapach pysznych pączków, które dzieciom podarowała Pani Aneta Piekielnik, mama naszego Marcinka. Dzieci poznały krótką tradycje i obrzędy związane z tym świętem, według powiedzenia: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła.” Według dawnych przesądów mówiono, że jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło. W przedszkolu odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe, taneczne oraz praca plastyczna. Po zabawie przyszedł czas  na słodki poczęstunek w postaci pączków. Składamy serdeczne podziękowania Pani Anecie Piekielnik za słodką niespodziankę.

M.Morska

 

DZIEŃ KOTA

17 lutego na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Kota. Święto to powstało, by podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwić ludzi na często trudny koci los, przypomnieć jak ważne jest niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom.

27 lutego przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka odwiedziła pani Karolina Kalinowska - kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie, która poprowadziła dla nich bardzo ciekawe i wyjątkowe zajęcia edukacyjne dotyczące kotów. Zapoznała przedszkolaki z ciekawostkami dotyczącymi sposobu ich pielęgnacji, prawidłowego żywienia oraz sposobów przywoływania kotów w różnych regionach Polski. Następnie dzieci uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach” oraz odgadywały zagadki dotyczące kotów pochodzących z różnych bajek. W dalszej części spotkania  przedszkolaki miały okazję wcielić się w aktorów odgrywając scenki do przeczytanej przez panią Karolinę bajki o przygodach kota Cukierka. Na zakończenie zajęć nasi milusińscy wykonali kotki z rolek papieru oraz otrzymali od naszego wspaniałego gościa zakładki do książek przedstawiające bohatera tego święta. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń w miłej, radosnej atmosferze.

A.Zając

 

,,BEZPIECZNE I ZDROWE ZABAWY ZIMOWE"

Korzystaj dużo z zimy!
Nie rób takiej miny. 
Baw się dobrze i bezpiecznie, 
wkładaj szalik ciepły koniecznie. 
Nie zjeżdżaj koło drogi, 
bo przez przypadek urwie ci nogi. 
Ferie spędzaj z rodziną, chyba, 
że masz rozrywkę inną. 
I po prostu się śmiej, humor dobry miej. 
A choć zima odejdzie, to za rok znowu będzie.

Prywatne Przedszkole Kubusia Puchatka zorganizowało konkurs pt. „Bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe - czyli jak spędzam czas zimową porą”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do zdrowego trybu życia oraz wdrożenie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Do konkursu zostało zgłoszonych łącznie 19 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Dzieci ukazały swoje talenty w piękny sposób, dlatego też wyłonienie zwycięzcy było trudną decyzją. Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Szymon Pierwoła (najmłodsza grupa przedszkolna), Zofia Pierwoła (kl. 1a)

II miejsce - Hanna Król (najmłodsza grupa przedszkolna), Amelia Pawlińska (kl.1a)

III miejsce - Witold Basiński (kl. 0), Małgorzata Kołodziejczyk (kl.2a), Nikola Gmal (kl.2a)

Wyróżnienia otrzymali: Agata Adamczyk, Anita Basińska, Jerzy Basiński, Agata Cuper, Zuzanna Długosz, Pola Gorzeń, Laura Kuba, Mikołaj Marszałek, Hanna Pogorzała, Maja Popecka, Piotr Sieruga, Amelia Wierzbicka. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe zostały wręczone dzieciom przez zaproszonych Panów policjantów: mł. asp. Michała Chłopka oraz sierż. szt. Pawła Studnickiego - naszego Pana Dzielnicowego, którzy uświadomili dzieciom na co powinny uważać podczas zbliżających się ferii oraz co stanowi największe zagrożenie. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów.

A.Rutowicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 88

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterW tym tygodniu377
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2813

Your IP: 18.206.15.215
,
Today: Sie 20, 2019