Złote Myśli

"Dzieci- to goście,

którzy pytają o drogę"

(przysłowie indyjskie)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Przedszkolaki witają Jesień

.

21 września przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Na początku udaliśmy się na spacer ścieżką dydaktyczną, poznawaliśmy gatunki roślin i zwierząt występujące w tym lesie oraz staraliśmy się dostrzec jak najwięcej oznak zbliżającej się nowej pory roku - jesieni. Pogoda dopisywała, było bardzo ciepło i słonecznie, a przedszkolaki zadziwiały wiedzą jaką posiadają na temat jesieni, lasu i jego mieszkańców. Po spacerze zbieraliśmy leśne dary jesieni w postaci kasztanów, żołędzi, szyszek oraz kolorowych liści, które wzbogacą kącik przyrodniczy w przedszkolu oraz posłużą nam do stworzenia ciekawych prac plastycznych i technicznych. Następnie udaliśmy się na zasłużony odpoczynek na leśnej polanie, a po nim nastąpiły wspólne zabawy z chustą animacyjną. Wycieczka do lasu była świetną okazją do rozbudzania zainteresowań otaczającą nas przyrodą, integrowania się dzieci, czerpania radości ze wspólnej zabawy, a przede wszystkim możliwością do zdobycia nowych wiadomości.

A. Zając

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków – wtedy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka zorganizowane zostały liczne gry i zabawy dla dzieci, tych młodszych i tych starszych. Nasze przedszkolaki dzielnie uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Radość, uśmiech na twarzy i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Maluchy i starszaki przypomniały sobie również o swoich prawach – tak ważnych w życiu każdego, a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania. Na zakończenie Panie złożyły dzieciom życzenia oraz obdarowały każdego Medalem Przedszkolaka i słodkim upominkiem. Był to dzień pełen wrażeń.

B.Deka

 

Pierwsze Dni w Przedszkolu

Przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka pierwsze dni w przedszkolu mają już za sobą. Dla wielu dzieci i ich rodziców było to niezwykłe przeżycie. Być może po raz pierwszy musieli się rozstać na kilka godzin, co związane było z bardzo dużymi emocjami. Jednak szybko udało nam się je pokonać! Nowe otoczenie, zabawki, wspólne zabawy integracyjne miały niewątpliwie wpływ na łagodną adaptację naszych najmłodszych przedszkolaków. W czasie pobytu w przedszkolu dzieci zapoznały się z rytmem dnia i z zainteresowaniem  brały udział w pierwszych zabawach konstrukcyjnych, również aktywnie uczestniczyły w zajęciach języka angielskiego. Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy dla naszych podopiecznych. Życzymy wszystkim dzieciom wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom zadowolenia i owocnej współpracy.

M.Morska

 

Przedszkole żegnamy, wakacje witamy!

Pod tym hasłem dnia 22 czerwca  w naszej placówce odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Z tej okazji nasze najmłodsze przedszkolaki przedstawiły program artystyczny, w którym mogliśmy podziwiać ich umiejętności wokalne i recytatorskie. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni goście i  rodzice docenili ich popis gromkimi brawami. Po tak znakomitym występie głos zabrała pani Wicedyrektor Barbara Miękus, dziękując przedszkolakom za ogrom wspaniałych emocji. Serdeczne podziękowania skierowała również do rodziców, którzy przez cały rok aktywnie włączali się w działania na rzecz naszego przedszkola. Tego dnia miało również miejsce uroczyste podsumowanie całorocznych warsztatów kulinarnych. Wszystkie przedszkolaki, jak na prawdziwych kucharzy przystało zostały wyposażone w piękne i kolorowe zestawy naczyń kuchennych. Dopełnieniem tak wspaniałej uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz indywidualnie personalizowanych fotoksiążek, upamiętniających najważniejsze wydarzenia z życia naszej grupy.
Wszystkim Rodzicom i Wychowankom dziękujemy za wspólnie spędzony rok i życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku oraz wielu niezapomnianych przeżyć.

E. Zaraś

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 80

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj33
mod_vvisit_counterWczoraj54
mod_vvisit_counterW tym tygodniu250
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1033

Your IP: 107.21.16.70
,
Today: Sty 17, 2019