Złote Myśli

"Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie - naucz.

Jeśli nie wie - wytłumacz.

Jeśli nie może pomóż"

(Janusz Korczak)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata”

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli.  Dzieci zostały w tym dniu zapoznane z procesem edukacji w Polsce oraz historią powstania Komisji Edukacji Narodowej. Nasi podopieczni docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie dzieci rozdały nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki. Wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

B.Deka

 

FESTIWAL NAUKI

W środę 14 października po raz pierwszy w historii naszej szkoły rozpoczął się Festiwal Nauki. W zajęciach wzięły udział wszystkie przedszkolaki, te starsze i te młodsze. Każda grupa mogła na własne oczy przekonać się m.in.: jak płonie sztuczny lód w wysokiej temperaturze, jak wygląda chmura parowa i z czego powstaje sztuczna krew na filmach. Podczas zajęć nasi podopieczni mogli obserwować profesjonalną drukarkę 3D, gdzie na naszych oczach wyłoniła się figurka Mistrza Yody, którą mogliśmy osobiście obejrzeć. Przez kolejne dwa tygodnie na nasze dzieci będą czekać kolejne atrakcje, na które czekamy z niecierpliwością

B.Deka

 

DZIEŃ CHLEBA

W ramach tematyki tygodnia i zbliżającego się Światowego Dnia Chleba przedszkolaki zgłębiały swoją wiedzę teoretyczną na temat wypieku chleba i całego procesu od wysianego ziarenka, po pracę rolnika, rolę młynarza, piekarza czy ówczesnych maszyn, po składniki potrzebne do wypieku chleba i rodzaje pieczywa w Polsce i na całym świecie. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę, a nasi mali kucharze mają już doświadczenie. Ruszając z warsztatami Mini-Kuchni w Przedszkolu dzieci miały niepowtarzalną okazję przygotować na śniadanie pyszne kanapeczki na bazie naszego chlebka z pysznym wiejskim masełkiem i smakowitymi dodatkami, które otrzymaliśmy z naszej stołówki. Dzieci z pełnym brzuszkiem i zadowoleniem mogły się cieszyć z dalszej części dnia i z przygotowanych dla nich aktywności.

M.Morska

 

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ


W piątek 9 października, obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki z grupy starszaków i maluchów w ramach preorientacji zawodowej uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Dzieci, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej, zobaczyły zawartość torby pana listonosza jak też poznały tajniki pracy na poczcie. Teraz przedszkolaki mają już świadomość kto dostarcza listy i paczki do ich domów. Po teorii nadszedł czas na praktykę. Młodsze przedszkolaki zaprojektowały swój znaczek pocztowy a starsze natomiast nauczyły się jak poprawnie adresować list. na zakończenie spotkania porównaliśmy pracę listonosza, jak wyglądała dawniej a jak wygląda współcześnie. Myślę, że każdy przedszkolak wyniósł z tej lekcji dużo cennych wiadomości i już wie jaki to odpowiedzialny zawód.

B.Deka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 103

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj128
mod_vvisit_counterWczoraj149
mod_vvisit_counterW tym tygodniu962
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1949

Your IP: 3.215.183.251
,
Today: Kwi 23, 2021