Złote Myśli

"Dziecko jest chodzącym cudem,

jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym".

(Phil Bosmans)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

SPOTKANIE Z KRAWCOWĄ

Każdy z nas korzysta z efektów pracy krawcowej lub krawca, nosząc na sobie ubrania, ale czy każdy zdaje sobie sprawę, ile wysiłku i energii muszą oni włożyć w uszycie ubrań, które potem wypełniają nasze szafy? Kontynuując tematykę poznawania zawodów zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią krawcową. Pani Teresa Gębczyńska z zawodu krawcowa i krawiectwem pasjonuje się od lat z ochotą opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, zaprezentowała przedszkolakom przybory krawieckie oraz wprowadziła dzieci w tajniki kroju przyborami krawieckimi: maszyną, centymetrem krawieckim, naparstkiem. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały różnej wielkości i koloru guziki, szpulki z nićmi oraz materiały krawieckie. Okazało się, że praca krawcowej, chociaż z pozoru przyjemna wcale nie jest łatwa. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

M.Morska

 

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i małych. Ósmego marca w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka odbyła się uroczystość Dnia Kobiet. Tego dnia radosna atmosfera panowała od samego rana. Na uroczysty poranek najmłodsze przedszkolaki zaprosiły do przedszkola Panią Karolinę Kosno – Basińska, Panią Barbarę Kosno i Panią Barbarę Miękus, aby wspólnie świętować. Na początku mali aktorzy przywitali zebranych gości. Nasi chłopcy pod kierunkiem Pań wychowawczyń oraz Pana Tomka Miękusa przygotowali program artystyczny, składający się z życzeń, piosenki a także wspaniałego pokazu tanecznego. Specjalnie przygotowane stroje wypełniły całą aranżację. Po występie, który oczarował przybyłych gości, tancerze zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Następnie chłopcy wręczyli wszystkim Paniom dużym i małym upominki. W tym dniu chłopcy zachowywali się wyjątkowo, a na dziewczęcych twarzach malował się uśmiech. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszej grupie, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania miłym gestem i słowem najbliższych.

Wszystkie Panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i cudowną atmosferę.

B.Deka

 

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień. W tym dniu szczególnie podkreślane jest znaczenie oraz wartość kobiet w życiu codziennym. Także w przedszkolu nie mogło zabraknąć chwil na świętowanie tego pięknego dnia. W tym szczególnym dniu zostało zorganizowane wyjście do pobliskiej pizzerii „Biesiadowo”, gdzie starsza grupa z przedszkola wybrała się wspólnie z klasą IIa. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii. Przedszkolaki dowiedziały się również, na czym polega praca w tym miejscu. Kolejną atrakcją dla dzieci było samodzielne zrobienie pizzy, dzieci wybierały ulubione składniki i układały na cieście według swojego pomysłu. Było przy tym mnóstwo zabawy. Na koniec naszej wycieczki każde dziecko otrzymało dyplom i kilka drobnych upominków.

A.Rutowicz

 

KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ

1 marca dzieci z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka oraz klas I i II szkoły podstawowej miały okazję uczestniczyć w koncercie Majki Jeżowskiej, który się odbył w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Podczas koncertu dzieci miały okazję potańczyć, przy pięknych piosenkach, np. „Wszystkie dzieci nasze są”, „A ja wole moją mamę”, „Najpiękniejsza w klasie”, itp.. Po każdej piosence Pani Majka nagradzała najlepiej bawiących się uczestników oraz opowiadała ciekawe historie, związane z tym jak powstawały największe hity. Niestety nie wszyscy otrzymali indywidualne wyróżnienia, ale specjalna nagrodą był autograf od Gwiazdy z dedykacja dla wszystkich dzieci z naszej placówki. Wszyscy bawiły się wyśmienicie. Koncert Majki Jeżowskiej dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 88

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterW tym tygodniu379
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2815

Your IP: 18.206.15.215
,
Today: Sie 20, 2019