Złote Myśli

Kiedy śmieje się dziecko,

śmieje się cały świat...

(Janusz Korczak)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Tego magicznego dnia w naszym przedszkolu pojawił się również magiczny gość. Była to czarownica Kamila. Przyleciała do nas wprost z bajki Roszpunka. Okazało się, że czarownica to przemiła kobieta. Wspólnie z przedszkolakami rozwiązywała quiz dotyczący wiedzy na temat bajek. Opowiadała również jakie role odgrywała w poszczególnych bajkach. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

J. Miązek

 

WYMIANA POCZTÓWKOWA

Grupa 3-5-latków w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w wymianie pocztówkowej pomiędzy przedszkolami z całej Polski. Celem projektu jest zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z innymi placówkami, promowanie regionu, w którym żyjemy. Do 15 przedszkoli z różnych województw zostały wysłane kartki pocztowe oraz listy, które zawierały krótką notatkę o naszym przedszkolu i opis naszej grupy. Pocztówka przedstawiała ciekawe miejsca w naszym mieście, które warto odwiedzić. Wymiana pocztówkowa stała się doskonałą formą do przybliżenia dzieciom zasad działalności poczty oraz zakresu obowiązków pracujących tam osób. Z niecierpliwością czekamy na pocztówki.

J.Miązek

 

DZIEŃ DRZEWA

W środę 23 października przedszkolaki świętowały „Dzień Drzewa” w ramach projektu „Przedszkolak w świecie dobrych manier”, którego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Na początku przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt. „Las-nasz drugi dom”. Tego dnia obyły się również konkursy, w których to dzieci układały puzzle - oczywiście przedstawiające różnego typu drzewa. Były także gry i zabawy zręcznościowe. Na koniec każdy dzielny Eko-przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal po uprzednim złożeniu Eko-przysięgi.

J. Miązek

 

WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI

W ramach projektu „Przedszkolaki w świecie dobrych manier” 15 października odbyły się zajęcia pt. „Wszyscy jesteśmy tacy sami”. Przedszkolaki odwiedziły dwie stacje: żółtą - gdzie spotkali niewidomego Adasia, zieloną - na której to zapoznali się z Olą, która jeździ na wózku inwalidzkim . Tego dnia dzieci z naszego przedszkola miały okazję dowiedzieć się, kim są niepełnosprawni i z jakimi trudnościami na co dzień muszą się borykać. Następnie dzieci miały okazję wcielić się w role osób niepełnosprawnych. Musiały one wykonać różne czynności dnia codziennego, np. rozpoznać przedmioty oraz przyjaciół z grupy za pomocą zmysłu dotyku z zasłoniętymi oczami, rozpoznać smaki. Dzięki tej akcji dzieci w sposób aktywny poznały z jakimi codziennymi trudnościami zmagają się osoby niepełnosprawne. Ponadto zrozumiały ideę niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym.

J.Miązek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 103

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj133
mod_vvisit_counterWczoraj149
mod_vvisit_counterW tym tygodniu967
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1954

Your IP: 3.215.183.251
,
Today: Kwi 23, 2021