Złote Myśli

Dziecko jest chodzącym cudem,

jedynym, wyjątkowym

i niezastąpionym...

(P. Bosmans)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

DZIEŃ MARCHEWKI

Jak co roku przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola „Kubusia Puchatka” w dniu 4 kwietnia obchodziły „Dzień Marchewki”. Z tej okazji w przedszkolu odbyło się wiele zabaw, gier i quizów. Dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne, a na zakończenie dnia odbyła się degustacja świeżej marchewki i pysznego soku. Po takiej dawce witamin, śmiechu i dobrej zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte!

A.Rutowicz

 

FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ

21 marca to początek pięknej pory roku, którą jest wiosna, wtedy też ma miejsce corocznie organizowany Festiwal Piosenki Wiosennej w Bielowicach połączony z obchodami urodzin Punktu Przedszkolnego „Tęczowy Zakątek”. Celem konkursu jest między innymi promowanie dziecięcej twórczości artystycznej, doskonalenie warsztatu umiejętności scenicznych i wokalnych, prezentacja dorobku artystycznego grup przedszkolnych oraz ich integracja. W tym roku na obchody tych uroczystości wybrała się młodsza grupa z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka. Dzieci pod kierunkiem Pana Mariusza Nowakowskiego oraz swoich wychowawczyń przygotowały utwór pt. „Wiosna, wiosenka”. Zebrane przedszkolaki powitała Dyrektor Szkoły i Punktu Przedszkolnego pani Urszula Wiktorowicz oraz burmistrz Opoczna pan Dariusz Kosno, który złożył przedszkolakom z Bielowic najlepsze życzenia urodzinowe, wręczył słodki upominek oraz życzył wszystkim zebranym wspaniałej zabawy. Festiwal zainaugurowano występem gospodarzy, następnie swoje umiejętności prezentowało 8 grup z poszczególnych opoczyńskich placówek. Nasze przedszkolaki wystąpiły w pięknych wiosennych strojach, dziewczynki w spódniczkach w kwiaty i opaskach z motylem, a eleganccy chłopcy w melonikach, na których również przysiadł motylek. Dzieci wspaniale zaprezentowały przygotowany utwór o tematyce wiosennej. Po skończonych prezentacjach jury miało nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie występy były świetne i werdykt musiał być tylko jeden- zaszczytne pierwsze miejsce dla wszystkich wykonawców. Radość przedszkolaków była ogromna. Nastąpił moment wręczenia dyplomów, upominków dla dzieci, wychowawców i dyrektorów przedszkoli. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek oraz skosztowanie urodzinowego tortu. Serdecznie dziękujemy gospodarzom za ciepłe przyjęcie oraz wspaniałą atmosferę podczas trwania festiwalu.

A. Zając

 

WIZYTA W BIBLIOTECE

Przyjście nowej pory roku - wiosny jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Witając nową porę roku wybraliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia, których tematem była wiosna. Podczas spotkania dzieci rozmawiały o tym, jakie są cechy charakterystyczne dla tej pory roku. Przedszkolaki opowiadały jak zmienia się krajobraz, jak pięknie wszystko zakwita na dworze, a także jakie zwierzątka budzą się z zimowego snu. Po trafnych wypowiedziach dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na kilka trudnych zagadek związanych z wiosną, poradziły sobie wyśmienicie, po czym każdy przedszkolak wykonał samodzielnie wiosennego kwiatka, którego zabrał do domu. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wysłuchały kilku ciekawych opowieści i wierszyków wiosennych.

A.Rutowicz

 

WARSZTATY PLASTYKI ZDOBNICZO-OBRZĘDOWEJ

13 marca przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka wraz z klasą IIa wybrały się do Starostwa w Opocznie, gdzie zostały zorganizowane warsztaty na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego. Przedmiotem tegorocznych warsztatów były pisanki, palmy, wycinanki oraz rekwizyty wielkanocne. Dzieci miały możliwość porozmawiać z twórcami sztuki ludowej, posłuchać opowieści o zwyczajach wielkanocnych oraz na własne oczy zobaczyć jak powstają piękne wielkanocne ozdoby charakterystyczne dla regionu opoczyńskiego.

A.Rutowicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 88

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj25
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterW tym tygodniu385
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2821

Your IP: 18.206.15.215
,
Today: Sie 20, 2019