Złote Myśli

"Dzieci- to goście,

którzy pytają o drogę"

(przysłowie indyjskie)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej


„Jeże swoje święto mają – dzieci o nich pamiętają.”

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, święto kłujących ssaków. Nasz bohater towarzyszy nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach dla dzieci, dlatego nasze najmłodsze oraz starsze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta i wybrały się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie. Celem naszej wizyty było zapoznanie maluchów i starszaków z życiem jeża i jego środowiskiem przyrodniczym. Na początku spotkania dzieci zwiedziły wypożyczalnie oraz zostały zapoznane z zasadami wypożyczania książek. Później przedszkolaki z radością i zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez Panią Karolinę Kalinowską a także wysłuchały różnych ciekawostek o bohaterze dnia. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie przez dzieci jeżyków różnymi technikami plastycznymi, gdzie mogły wykazać się własną inwencją twórczą. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły Pani bibliotekarce drobny upominek.

B.Deka


 

Wizyta Architekta


W piątek 5 października mieliśmy okazję dowiedzieć się na czym polega zawód architekta. Odwiedziła nas mama Witka, Jurka, Anitki i opowiedziała nam o swoim zawodzie. Przyniosła ze sobą różne rekwizyty, między innymi makaron, sznurek i pianki. Po przybliżeniu czym się zajmuje architekt i kto jest potrzebny aby powstał projekt, dzieci miały za zadanie skonstruować wieże z makaronu. Było to nie lada wyzwanie, ale przedszkolaki poradziły sobie znakomicie. Wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Po wykonaniu zadania Pani Karolina poczęstowała wszystkie dzieci słodkościami, a przedszkolaki za przeprowadzone zajęcia podziękowały własnoręcznie wykonaną książeczkę z pięknymi rysunkami.

Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za przybycie oraz  za zorganizowanie tak ciekawego spotkania.

A.Rutowicz

 

Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Dzień 28 września był wyjątkowy w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka, ponieważ tego dnia obchodzony był  Dzień Chłopaka. Z racji święta wszyscy chłopcy byli wyróżnieni, dziewczynki złożyły im najlepsze życzenia. Każdy  otrzymał  upominek i krawat super chłopaka. Po wspaniałych uściskach, śpiewie, tańcach i zabawie grupa 6 latków wybrała się do pobliskiej pizzerii.  Dzień ten upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki, a chłopcy już dziś obmyślają, jakie niespodzianki przygotować swoim koleżankom z okazji ich święta.

M.Morska

 

Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.    W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka dnia 26 września odbyło się spotkanie z panią bibliotekarką z Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie. Głównym celem akcji jest pokazanie dzieciom, że czytanie jest znakomitym i ciekawym sposobem na spędzanie czasu. Na początku spotkania Pani Dorota przeprowadziła krótki dialog z dziećmi na temat: „Czy czytanie jest ważne i dlaczego?”. Później grupa maluchów i starszaków miała okazję wysłuchać wierszy „Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima i „Żaba” Jana Brzechwy oraz opowiadania o „Owieczce”. Pani Dorota w interesujący dla dzieci sposób przedstawiła wiersze i opowiadanie wraz z przedstawieniem głównych bohaterów. Wychowawczynie Agnieszka Zając wcieliła się w postać słonia a Magdalena Morska żaby. W inscenizacji udział brały również przedszkolaki. Doktorem była Nikola Czajka a owieczką Lena Januszewska. Było to bardzo przyjemne spotkanie dla wszystkich.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Dorocie za przybycie i współpracę z naszym przedszkolem. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania – tym razem w bibliotece.

B.Deka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 80

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj36
mod_vvisit_counterWczoraj54
mod_vvisit_counterW tym tygodniu253
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1036

Your IP: 107.21.16.70
,
Today: Sty 17, 2019