Złote Myśli

"Tam, gdzie nie ma dzieci,

brakuje nieba".

(Algernon Charles Swinburne)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Wycieczka do Fabryki Bombek

20 listopada najstarsza grupa z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka wybrała się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Piotrkowie Tryb.  Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak powstają ozdoby świąteczne, w jaki sposób wyrabia się bombki, oraz jak są dekorowane. Na początku odwiedziły miejsce w którym szkło w odpowiedni sposób jest nagrzewane, robi się miękkie i można je nadmuchać tworząc kształt kuli lub w odpowiedniej formie: szyszkę, bałwana, grzybka i wiele innych wzorów. Następnie dzieci zapoznały się z etapem „srebrzenia”, gdzie bombka uzyskiwała odpowiedni kolor potrzebny do dalszego etapu. Panie w dekoratorni malowały ręcznie bombki według wzoru, powstawały tam prawdziwe dzieła sztuki. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Ciekawą atrakcją okazały się warsztaty plastyczne, na których  dzieci mogły własnoręcznie ozdobić bombki choinkowe, które na pamiątkę dostały do domu. Wizyta w fabryce wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, a dzieci były zachwycone i pełne wspaniałych wrażeń.

A.Rutowicz

 

 

Festiwal Jesiennych Liści

25 października w Przedszkolu nr 5 w Opocznie odbył już po raz piąty Festiwal Jesiennych Liści. Wszystkie przybyłe dzieci zaprezentowały piękne utwory w cudownych kreacjach jesiennych. Nasze przedszkole reprezentował zespół  trzy osobowy: Lena Januszewska, Aleksandra Poddębniak oraz Kacper Józefowicz. Dzieci zaśpiewały utwór pod tytułem „Jesienny Rock and Roll”. Jury po wyczerpujących obradach przyznało wszystkim uczestnikom pierwsze miejsca. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

A.Rutowicz

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W dniu 25 października 2018 r. w naszym przedszkolu maluchy i starszaki uczciły zbliżający się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten wspólnie spędzony czas był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą i pomagają poznać prawdę o świecie i życiu. Tego dnia na przedszkolaków czekało wiele atrakcji.Na początku dzieci rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce a także różnych konkursach. Przedszkolaki wykazały się wiedzą i sporymi umiejętnościami, gdyż  odgadywanie tytułów bajek, rozpoznawanie postaci bajkowych na podstawie charakterystycznych rekwizytów i obrazków nie stanowiło dla nich większego problemu. Wszyscy bawili się doskonale. Zwieńczeniem tak wspaniałego dnia było rozstrzygnięcie zorganizowanego rodzinnego konkursu, pt.: „Moja baśniowa książeczka” – wykonanie książeczki różnymi technikami plastycznymi. Wszystkie złożone prace okazały się piękne a niektóre naprawdę wymagały dużego nakładu czasu i pomysłowości. Każdy z uczestnik został wyróżniony i otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i osobom, które włączyły się w przygotowanie tak niezwykłych prac. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

B.Deka

 

Wizyta w Urzędzie Pocztowym

16 października w związku ze zbliżającym się Dniem Poczty Polskiej przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się do pobliskiego Urzędu Pocztowego. Jedna z Pań pracujących na poczcie zapoznała dzieci ze specyfiką swojej pracy. Wyjaśniła przedszkolakom, jaką drogę musi przejść przesyłka zanim trafi do adresata. Urzędniczka opowiedziała również jaka to odpowiedzialna praca, w której nie ma miejsca na pomyłkę. Przedszkolaki mogły zobaczyć na żywo, jak panie obsługują klientów, którzy przyszli na pocztę. Dzieci poznały wyposażenie tej placówki, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty. Następnie spotkały się z listonoszami, którzy pakowali listy oraz różnego rodzaju paczki i przesyłki, by niebawem ruszyć w drogę i dostarczać je do adresatów. Na koniec każde dziecko mogło przybić stempel pocztowy. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami podziękowały za bardzo miłe spotkanie oraz wręczyły drobne upominki. Pełne nowych doświadczeń wróciły do przedszkola.

A. Zając

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 80

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj37
mod_vvisit_counterWczoraj54
mod_vvisit_counterW tym tygodniu254
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1037

Your IP: 107.21.16.70
,
Today: Sty 17, 2019