Złote Myśli

"Dziecko jest chodzącym cudem,

jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym".

(Phil Bosmans)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

Wycieczka do Dino-Parku w Kołacinku

14 czerwca przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka odwiedziły Dino-Park w Kołacinku. Zwiedzanie Dino-Parku dostarczyło wielu ciekawych wrażeń. Dzieci mogły się przenieść wiele milionów lat wstecz. Spacerując ścieżką ery mezozoicznej dzieci poznały gatunki wielu dinozaurów. Pani przewodnik opowiadała mnóstwo ciekawostek i odpowiadała na zadawane pytania. Zwiedzając muzeum przedszkolaki mogły zobaczyć skamieliny wielkich gadów.  Po przejściu całej ścieżki,  przedszkolaki z odpowiednimi rekwizytami miały za zadanie wykopać kości dinozaurów z piasku. W nagrodę dostały małe upominki. Najciekawszą atrakcją dla dzieci była wychylająca się ze stawu głowa wielkiego gada. Aby Dinozaur mógł się wychylić lub schować, dzieci musiały bardzo głośno zawołać „pokaż się” lub „schowaj się”.  Przedszkolaki dobrze się bawiły na placu zabaw, a furorę zrobiła lina na której można było zjeżdżać. Po tak wyczerpującym dniu dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do domu, mówiąc, że był to ich najlepszy dzień w życiu.

A.Rutowicz

 

Festiwal Piosenki Wakacyjnej

8 czerwca w Przedszkolu nr 8 odbył się konkurs Piosenki Wakacyjnej pt.: „Witamy w Japonii”. Nasze przedszkole reprezentowały: Wiktoria Kałuzińska i Wiktoria Zdziarska. Dziewczynki zaśpiewały utwór pt.: „Wakacyjny Song”. Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje głosy wokalne w przepięknych strojach w stylu japońskim. Po występach nadszedł czas na werdykt, po trudnej naradzie jury przyznało wszystkim uczestnikom konkursu pierwsze miejsca. Za udział dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody.

A.Rutowicz

 

Międzynarodowy Tydzień Czytania Dzieciom

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W dniu 8 czerwca 2018 roku dzieci z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka odwiedziły bibliotekę. Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Czytania Dzieciom Panie z biblioteki zaprosiły przemiłego gościa Panią Alinę Lasotę, opoczyńską poetkę, która pokrótce zapoznała dzieci ze swoją twórczością. Przedszkolaki z uwagą słuchały wierszyków o zwierzątkach, mamie, dzieciach, a nawet o bałwanku. Nasz gość przeczytał, także dzieciom bajkę o „Czerwonym Kapturku”. Mimo, że bajeczkę maluchy dobrze znają, to i tak słuchały z ogromnym skupieniem i  zaciekawieniem, zważając na sposób czytania poetki. Wizyta w bibliotece zakończyła się podziękowaniem i wspólnym zdjęciem. Dzieci w twórczych nastrojach wróciły do przedszkola.

M.Morska

 

Wycieczka do Parku Jurajsko – Botanicznego „Dinopark” w Kołacinku

7 czerwca nasze najmłodsze przedszkolaki pod opieką wychowawców wybrały się na autokarową wycieczkę do Parku Jurajsko – Botanicznego „Dinopark” w Kołacinku koło Łodzi. Pogoda tego dnia była słoneczna i wszystkim dopisywały humory. Pierwszą atrakcją jaka czekała na naszych podopiecznych była „Gorączka złota”. Dzieci w specjalnie wyznaczonym miejscu za pomocą sit, poszukiwały drobinek złota. W nagrodę otrzymały pamiątkowe monety i dyplomy. Następnie spacerując ścieżką ery mezozoicznej, przedszkolaki poznawały kolejne gatunki dinozaurów, których sylwetki wkomponowane w krajobraz urokliwego parku, wyglądały jak żywe. Dzieci z zaciekawieniem słuchały jak pan przewodnik udzielał informacji o tych prehistorycznych gadach. Szczególnie spodobał im się dinozaur wynurzający się z wody. Po smacznym obiedzie i czasie wolnym na placu zabaw przespacerowaliśmy się „Bajkową ścieżką”, gdzie zobaczyliśmy piękne postacie i sceny ze znanych bajek, przypomnieliśmy sobie ich treść oraz morał z nich płynący. Wycieczka do Dinoparku podobała się przedszkolakom i wychowawcom, dostarczyła wszystkim mnóstwo wrażeń i atrakcji. Zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

B.Deka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 77

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Jak oceniasz nasze przedszkole?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11
mod_vvisit_counterWczoraj53
mod_vvisit_counterW tym tygodniu260
mod_vvisit_counterW tym miesiącu719

Your IP: 54.82.73.21
,
Today: Lis 16, 2018