Złote Myśli

"Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie - naucz.

Jeśli nie wie - wytłumacz.

Jeśli nie może pomóż"

(Janusz Korczak)

Logowanie
Designed by:
Jm-Experts!

DZIEŃ PRAW DZIECKA

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Dnia 20 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Z tej okazji w grupie zerówki przeprowadzone zostały zajęcia dydaktyczne oraz prowadzone były pogadanki na temat Praw Dziecka, przybliżona została ich wielka ranga oraz znaczenie w przyszłym  dorosłym życiu. Starszaki zostały zapoznane z Kodeksem Praw Dziecka. Każde z praw omawialiśmy bardzo dokładnie, z zaznaczeniem tego, że ich spełnienie związane jest również z poczuciem obowiązku człowieka wobec człowieka.  Na zakończone grupa zerówki przy użyciu farb wykonała plakat, gdzie zatwierdziła odbiciem ręki  „Moje prawa”.  Był to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. My, jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

B .Deka

 

DZIEŃ JEŻA

Mało kto wie, nawet same jeże (bo zapadły w sen zimowy), że 10 listopada obchodzimy święto jeża. Właśnie z tej okazji przedszkolaki świętowały w towarzystwie jeży ilustrowanych. Wspólną zabawę  dzieci rozpoczęły od bajki pt. „Dzień Jeża”. Następnie poznały kilka ciekawostek dotyczących tych kolczastych osobników - co jedzą?, jaki prowadzą tryb życia?, czy są pod ochroną?, czy gromadzą zapasy? i wiele ważnych informacji. Każdy mógł nakarmić małego łakomczuszka jego ulubionymi przysmakami. Ta czynność sprawiła dzieciom wiele radości. Były wierszyki i zabawy ruchowe, a największą atrakcją okazało się wspólne przygotowanie masy solnej, którą dzieci uwielbiają i formowanie z niej małego zwierza, który ozdobił naszą sale.

M.Morska

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie. Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia na żywo spektaklu „Od Bałtyku aż do Tatr” przez grupę starszaków i maluchów. Przypomniana została historia powstania naszego kraju. Dzieci wspólnie odsłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie oraz pierwszej stolicy Polski – Gnieźnie. Następnie przedszkolaki przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Później dzieci utrwaliły wiadomości na temat Święta Niepodległości, nie było to takie łatwe, ponieważ musiały wykazać się wiedzą na temat naszego kraju i jego symboli narodowych, podczas rozwiązywania zagadek. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

B.Deka

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. To właśnie książka rozwija dziecięca fantazję, pamięć, wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dzieci z grupy zerówki wyruszyły  w podróż do krainy bajek. Na początku spotkania przeprowadziliśmy rozmowę gdzie można je odnaleźć. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

B.Deka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 103

Na skróty

Muzeum Regionalne w Opocznie

Sondy

Co najbardziej cenisz w naszym przedszkolu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj135
mod_vvisit_counterWczoraj149
mod_vvisit_counterW tym tygodniu969
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1956

Your IP: 3.215.183.251
,
Today: Kwi 23, 2021